Wpis z mikrobloga

#spiderman #gry #batman
No zagrałem w tego spidermana na PC i ogólnie jest spoko, ale porównując to do serię arkham batmana (a porównywać jak najbardziej należy, gdyż są to praktycznie identyczne gry) to wypada ciut gorzej pod prawie każdym względem.

Fabuła typowa dla uniwersum superbohaterów, jednak w Batmanie mam wrażenie że była o wiele ciekawsza, ale to prawdopodobnie przez to, że tam byli ciekawiej przedstawieni antagoniści.

Nowy Jork (a dokładniej Manhattan) został fajnie odwzorowany, ale mimo wszystko Gotham miało ciekawsze miejscówki.

I to co najbardziej wg mnie leży - system walki w Spider-Manie. Jest trochę zbyt chaotyczny, dużo rzeczy się robi przez przypadek. Plus jest taki, że patrząc się na to wszystko z boku to wygląda to bardzo efekciarsko. Gadżety jak dla mnie są zbyt OP, można nimi dosłownie spamować i przeciwnicy przez to dostają srogi #!$%@?. W Batmanie to wszystko było bardziej przemyślane.

Zadania poboczne trochę takie meh, nic ciekawego. Ale w Batmanie też niektóre były upierdliwe, jak np te od człowieka zagadki.

Jedną rzecz na pewno muszę pochwalić. Jest to przemieszczanie się na pajęczynie. Zrobili to na prawdę super i jest to bardzo satysfakcjonujące. Co ciekawe deweloperzy nie poszli na skróty i rzeczywistoście pajączek musi mieć jakiś punkt zaczepienia obok siebie żeby to użyć.

Fabułę podstawową przeszedłem całą, razem ze wszystkimi aktywnościami pobocznymi, teraz zostały jeszcze DLC. Zobaczymy jak to wygląda.
  • 1