Wpis z mikrobloga

Planuję wybrać się w przyszłym roku na jesień do #korea Czy ktoś orientuje się może kiedy i skąd najlepiej szukać biletów w znośnych cenach? Na ten moment rozważam lot z Pragi albo z Wiednia przez Konstantynopol (Turcy mają spoko politykę bagażową), ewentualnie w grę wchodzi Lufthansa z Polski lub Berlina. Wiem, że czasem idzie znaleźć też lot przez Katar. Wolę uniknąć dotowania Lotu, bo to w tym momencie jest dziadowski Rajaner tylko że drogi.

Nie ukrywam, że boję się np dwukrotnego wzrostu cen w porównaniu z obecnymi, ale może mi się trafi od przyszłego roku dodatkowy dochód i wtedy będę się mniej przejmował

#loty #podrozujzwykopem #tanieloty #seul
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@FantaZy no tak tylko, że wtedy najczęściej w grę wchodzi Lot, który z lotu na lot mnie coraz bardziej #!$%@? i postanowiłem raczej unikać jego usług, bo jest coraz gorzej. Widziałem, że Lufthansa z Krakowa przez Monachium potrafi być tańsza niż Lot z Wawy, a jedna przesiadka nie robi mi różnicy.
  • Odpowiedz
@faradobus: daj se spokój z przesiadkami, lotem leć. Różnica w cenie pomijalna, a dolecisz kilka godzin wcześniej i dużo bardziej wypoczęty. Chyba, że kwalifikujesz się do programu bieda+ to szukaj najtańszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@faradobus: najlepiej LOTem albo Lufthansą. Przesiadki w krajach arabskich to parodia i marnotrawienie czasu. Leciałem Emirates z Warszawy przez Dubaj do Seulu. Sam lot spoko, ale miałem 5 godzin oczekiwania w Dubaju w nocy. W Seulu byłem po 20:00 i jeden dzień już w plecy plus masakryczny jet lag. Natomiast jak leciałem Lufą czy LOTem to przylot był rano i miałem cały dzień w Seulu dla siebie. Jet lagu prawie nie
  • Odpowiedz
  • 0
@FantaZy mnie osobiście irytują kolejne opłaty dodatkowe. Dopłata za rejestrowany na międzykontynentalnych jest już standardem i się z tym liczę, ale jak tak sobie porównywałem to w przypadku lotu te stawki są wyższe niż w Lufie, KLM czy AF. Dodatkowo jakieś kolejne dopłaty za wybór miejsca czynią z nich coś na kształt droższego Rajanera.

Już pomijam kwestie serwisu, gdzie na trasach na których leciałem kilka lat temu dostawałem kanapkę i napoje do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Już pomijam kwestie serwisu, gdzie na trasach na których leciałem kilka lat temu dostawałem kanapkę i napoje do wyboru dają teraz małe prince polo i wodę xD jednak jest to dla mnie świadectwo obniżania standardów, który to proces w locie przebiega jakoś szybciej niż w innych liniach.

@faradobus: A co niby dają linie z grupy Lufthansy? LH chyba samą wodę, Swiss wodę i małą czekoladkę. LOT daje przynajmniej drożdżówkę i wodę,
  • Odpowiedz
Generalnie LOT dupy nie urywa, ale w wielu kwestiach ma lepszy serwis od grupy LH.


@ms93: no i można pić sok do woli i jakieś zupki chińskie dostać za friko, jak się pójdzie do stewardess. Ostatnio z tego korzystałem aż nadto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Lufthansa z Krakowa przez Monachium potrafi być tańsza niż Lot z Wawy,


@faradobus: z tym, że Lufa może nie polecieć, sam się boję bo lecę nimi w listopadzie, do tego dochodzą fikoły covidowe Niemców, naście godzin w masce jest bardzo męczące i to o czym wspomniałem wcześniej strajki, odwoływanie lotów, a bym zapomniał w czasie covidowego #!$%@? bawili się w "Nur für Deutsche".
  • Odpowiedz