Wpis z mikrobloga

@Elltermare: bezpiecznie to pojęcie względne. No i najlepiej jak sam sprawdzisz co ci odpowiada.
Na andku to mam revoluta, xtb, t212, degiro, etoro. Co do wrażeń to najlepiej używa mi się xtb, t212 i revoluta. Etoro to złodzieje i apka #!$%@?, degiro też apka jak dla mnie #!$%@?. Wchodzę tylko żeby coś kupić czy sprzedać a zawsze muszę się zastanawiać co i jak. Za to t212 ma #!$%@? regulamin, jak nie
@unified_observer: wiem ze nie ma pewnie uniwersalnej odpowiedzi, ale i tak zapytam. Czy rachunki maklerskie w bankach są płatne? I jakie instrumenty mam wybrać podczas otwierania takiego konta, bo widzę, ze dzieli się to na IKE, IKZE i pare innych. Mam konto w mbanku jeżeli to coś zmienia.
@Elltermare: za prowadzenie konta nic, ale pobierana jest prowizja za transakcje. IKE, ikze to są konta emerytalne. Jeśli chcesz grać/inwestować z myślą o emeryturze to takie zakładasz. Cieszysz się wtedy benefitami zgodnie z ustawą czyli np brak podatku belki, albo odliczenie od podatku. Jak po prostu grać na giełdzie z myślą o wycofaniu kasy przed emeryturą to po prostu konto maklerskie standardowe, gdziekolwiek.