Wpis z mikrobloga

Ja to jestem ciekaw jak elektorat pisu patrzy na Ukraińców. Coś mi się wydaje, że mimo ogromnej skali pro ukraińskiej propagandy we wszystkich mediach związanych z pisem, duża część ich wyborców jest jednak nastawiona nieprzychylnie do Ukraińców ich napływowi do Polski.

Coś czuję że niedługo pis zacznie tracić przez tą proukraińską narracje u swojego co bardziej ksenofobicznego elektoratu (który nie jest imo taki mały) szczególnie jeśli zacznie rosnąć bezrobocie a sytuacja biedoty się pogorszy jeszcze bardziej. Może pomóc utrzymać się konfederacji powyżej progu wyborczego myślę że w kolejnych wyborach konfa postawi właśnie na antyukraińską narracje.

#polityka #neuropa #4konserwy #pis #konfederacja #ukraina #wybory
  • 4
@galicjanin: PiS od zawsze był proukraiński, Kaczor już na Majdanie krzyczał Slawa Ukraini o co wielu bóldupiło. Więc chyba aż tak to mieszkańcom Podkarpacia nie przeszkadza? Nie wydaje mi się, że by k0nfa tam ugrała więcej niż parę %.
@cotidiemorior: jednak jednocześnie podnosili głośno temat Wołynia, a ustawa IPN była skierowana także przeciwko Ukrainie. W okręgu przemyskim od lat do Senatu zdecydowanie wygrywa niejaki Mieczysław Golba, ktory należy do SolPolu, a znany jest z tego, że ma firmę produkującą domki drewniane, posiada jeden z najlepszych klubów w regionie, jest prezesem podkarpackiego PZPN i upamiętnia ofiary ludobójstwa UPA w całym regionie przemyskim. Bezwarunkowa ukrainofilia PiS to dopiero po 24.02. Konfa ma