Wpis z mikrobloga

sie czasami zastanawiam, kuzyn niedawno sie przebranżowił na programiste, drugi kuzyn w ostatniej klasie szkoły postanowił zmienić profil by matmy sie nauczyć i pójść na jakieś dobre studia i zostać... programistą, mąż mojej kuzynki? programista, czy tylko mi sie wydaje że to wszystko kiedyś #!$%@??
#przegryw
  • 19
  • Odpowiedz
@mienskoduszone: raczej nie bo to że oni się szkolą w tym kierunku to nie znaczy że ktoś ich zatrudni. Generalnie programowanie to ciężki kawałek chleba więc większość takich osób odpadnie w przedbiegach i najwyżej skończy w jakimś call center.
  • Odpowiedz
@mienskoduszone: Biorę udział w rekrutacjach i liczba „programistów”, którzy się zgłaszają w porównaniu do ludzi, którzy coś umieją to przynajmniej 10:1, jak nie lepiej. Sporo ludzi się pcha ze względu na zarobki, ale #!$%@? ugrają bez umiejętności. To właśnie lubię w tej branży, jest brutalna, ale dość uczciwa i stawia na skill, a nie koneksje, dlatego nawet autystyk z ujemnym skillem społecznym ma szanse jeśli umie klikać w kompa
  • Odpowiedz
@ikimrdbeietocytynal: nie wiem. Ja się zawsze uczyłem tylko tego co mnie interesowało, niejako przy okazji jak próbowałem coś zrobić. Nigdy się nie uczyłem dla samej nauki. Myślę, że szanse nauczenia się czegoś nieinteresującego są praktycznie zerowe. Nigdy nie miałem planu „zostać programistą”, stało się to w sposób naturalny

@mienskoduszone: nie mam pojęcia. Ja programuję gdzieś od 5. roku życia i na każdym etapie życia się tym bawiłem

Wybaczcie odpowiedzi, ale
  • Odpowiedz
@ikimrdbeietocytynal: Ja pytam głównie o podstawy języka programowania, którego dotyczy stanowisko na które rekrutuję i daję do rozwiązania 2-3 stosunkowo proste zadania do zaprogramowania. Nie chodzi o wrażenie, tylko sprawdzenie czy typek potrafi programować czy coś nie ściemnia.

No ale nie każda rekrutacja tak wygląda, byłem na takich (jako kandydat) gdzie np. wymagali w krótkim czasie zaprojektowania i omówienia całego systemu rozwiązującego jakiś biznesowy problem. #!$%@?łem to, no ale na pewno
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Odpowiesz też mi? Wstępnie zapytam, czy w miejscach, w których byłeś, osoba z autyzmem, która nie odzywa się do nikogo poza czymś stricte związanym z pracą i nie bierze udziału w żadnych innych sytuacjach byłaby tolerowana? Ma szanse przejść rekrutacje (pomijając umiejętności techniczne)?

Ty przeprowadzałeś tylko część techniczną rozmowy?
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Mówisz tu o korporacjach, czy mniejszych firmach? Czy tak też jest w firmach, które mają profile na instagramie? Tam jest pełno zdjęć z różnych eventów (obowiązkowych?), nie mogę na to patrzeć nawet. Innych firm nie widzę..

Pytam bo jak jeszcze byłem na studiach informatycznych, to w dniu w którym firmy miały swoje stoiska na uczelni (zapisy na praktyki) wprost usłyszałem, że nie mogę być taką osobą. Zresztą to czytałem wiele
  • Odpowiedz