Wpis z mikrobloga

@little_muffin: no czyli typowe, chrzanisz od rzeczy i na dodatek stygmatyzujesz osoby z zaburzeniami odżywiania nazywając chude osoby anorektyczkami. Nie każdy chudy jest anorektykiem, a nie każdy anorektyk jest chudy.
gdzie ona ma biodra? Bo figura mało kobieca, pomijając jej chudość


@Zuleyka_z_Koviru: Gdzieś 20 lat miała na tym zdjęciu, o ile pewne info nie było przekłamane.
Na innych zdjęciach aż taka nie jest, i też ciała nabrać może jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WykopekNaPolEtatu: @little_muffin: wy pojęcia nie macie czym jest anoreksja. Zaczyna się od 17,5 BMI i mniej i wtedy jest jeszcze łagodna. Zauważyłem że najwięcej krytyki w stosunku do ludzi szczupłych jest od tych, którzy sami powinni zrzucić trochę kilogramów i gadają tak tylko żeby utwierdzić się w tym że oni wyglądają zdrowo.
wy pojęcia nie macie czym jest anoreksja. Zaczyna się od 17,5 BMI i mniej


@tamagotchi XDDDD

Ty też nie masz pojęcia czym jest anoreksja. Można mieć dużo niższe niż 17,5 i nie mieć anoreksji.

Zauważyłem że najwięcej krytyki w stosunku do ludzi szczupłych jest od tych, którzy sami powinni zrzucić trochę kilogramów i gadają tak tylko żeby utwierdzić się w tym że oni wyglądają zdrowo.


@tamagotchi Pełna zgoda. Zawsze ulańce krytykują szczupłych,
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad%C5%82owstr%C4%99t_psychiczny

Kryteria diagnostyczne według ICD-10

- Zmniejszenie masy ciała (albo brak przyrostu – u dzieci) prowadzące do osiągnięcia m.c. 15% poniżej prawidłowej lub oczekiwanej dla wieku albo BMI równe lub mniejsze od 17,5

- Zachowania mające na celu zmniejszenie masy ciała: unikanie „tuczącego” pożywienia, prowokowanie wymiotów, przeczyszczania, wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, stosowanie leków zmniejszających łaknienie albo moczopędnych

- Obawa przed przytyciem i zaburzony obraz własnego ciała

- Zaburzenia hormonalne, manifestujące się
@NieJedynaNaWykopie:

Ostatnio Paulina Młynarska napisała świetny tekst o tym, jak toksyczne i szkodliwe są słowa typu "musisz" "powinnaś". Nie wiem, jakim sposobem ludzie uzurpują sobie prawo do wydawania komuś takich poleceń, o ile oczywiście nie jesteś trenerem personalnym, który za wydawanie poleceń bierze grubą kasę.

Oczywiście, że nic nie musisz, ale paskudny ubiór świadczy o kilku rzeczach - o bezguściu, o braku poczucia estetyki, o braku szacunku do samego siebie. I
@little_muffin: Chyba na głowę upadłaś. Może chorować na anoreksję ale nie musi. To może stwierdzić tylko psychiatra. Pierwszy z brzegu przykład - depresja sprawia, że niektóre osoby przestają jeść. Ale chudnięcie to wtedy nie objaw anoreksji, a depresji. Nie wiesz tego zanim nie odbędzie się psychiatryczna diagnostyka. Nie masz zielonego pojęcia o tym temacie a się wypowiadasz, nienawidzę takich ludzi. To, że niee masz wiedzy, to jeszcze nie wstyd. Ale zapierać
@tamagotchi: Nie formalność, następny mądry. Anoreksja nie może zależeć wyłącznie od BMI, ponieważ wtedy osoba więziona w obozie miałaby stwierdzoną anoreksję. Musi być element psychiczny i dlatego masz podpunkty ABC, a BMI służy tylko do oszacowania stopnia. Sam je przytoczyłeś, masz problem z rozumieniem tekstu który sam wklejasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: nie wiem, ale jeżeli ktoś po takim zdjęciu pisze że

Kobieta na zdjeciu wyglada na chora. Niedozywiona. Powinna sie zglosic do specjalisty i zbadac w kierunku zaburzen odzywiania.

to jest sroga odklejka typowa dla ludzi, którzy sami powinni trochę zrzucić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilman_: z tego co wiem nie mamy w tym kraju obecnie sytuacji, że ludzie muszą aż tak głodować. Trzeba mocno się postarać by nie mieć co jeść biorąc pod uwagę ilość fundacji, stowarzyszeń etc., MOPS też oferuje paczki z żywnością a żeby nie być skrajnie wychudzonym, to nawet nie trzeba dużo jeść. 1000-1500 kcal, to jest bardzo niski koszt, pod warunkiem braku pracy fizycznej. Wątpię by Ogórek nie było stać na