Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Opłaca się iść na studia IT jako dorosły chłop? Myślę o:

- Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w #krakow
- podyplomowe na AGH

Za/przeciw?

#informatyka #studia #it #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #wsei #agh

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6311b97c326f7c32400b9e16
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy czego oczekujesz od studiów i jaki masz zawód/doświadczenia. Jak chcesz pracować jako programista/informatyk, to może lepiej ten sam czas i pieniądze przeznaczyć na kursy i szkolenia pod kątem konkretnej specjalizacji, niż walczyć o tytuł i ogólną wiedzę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście,że warto. Na studiach nauczysz się masy potrzebnych rzeczy, od podstaw programowania, przez algorytmy i struktury danych, programowanie obiektowe aż programo Anię współbieżne. Dodatkowo w pierwszej pracy patrzą czy masz dyplom, a klienci zagraniczni zawsze na to patrzą.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Za:
* Nie wiem

Przeciw:
* Nic mi nie przychodzi do głowy

Jak mamy ci odpowiedzieć na to pytanie jak nie wiemy co robisz, ile masz lat, jaki masz na to pomysł xD ja skończyłem studia i mi się zajebiście przydały. Mam kumpla który nigdy nie zaczął studiów i jest super programistą i zarabia kupę kasy. No i co mam ci doradzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście, że się opłaca. Masz wiedzą wyłożoną w sposób przystępny i nie musisz latać po wykopie i innych forach żeby codziennie #!$%@?ć internety pytaniami od czego zacząć i co zrobić jako następne bo będziesz miał od tego program studiów o kumpli z którymi sobie będziecie ogarniać. Zawsze warto
  • Odpowiedz
OkiełznanaOrka: - podyplomowe na AGH

Po samych studiach, programistą nie zostaniesz. Mówię z doświadczenia xD Studia fajne, dowiedziałem się wiele. I co? Gówno, bo człowiek czasu nie miał, żeby klepać w wolnym czasie. Jeśli sam nie będziesz spędzał dupogodzin, to ten rok zjazdów co dwa tygodnie to za mało - innymi słowy - jeśli w tym momencie nie znajdziesz CODZIENNIE z 2 h, żeby po prostu siedzieć i klepać kod, to
  • Odpowiedz