Wpis z mikrobloga

2201 + 1 = 2202

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788374800976
Tłumacz: Wojciech M. Próchniewicz
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 338
Książka oryginalna, ciekawa ale bardzo ciężka w odbiorze. Spojlery! Ocena 7/10 nie za całokształt ale za zmuszenie do myślenia nad kilkoma aspektami. Kluczowa tutaj była dywagacja świadomość =/= inteligencja. A nawet czy wysoka inteligencja nie jest lepsza bez świadomości? Za samą akcję, a szczególnie opisy dałbym 6/10. Za koncepty w książce 8,5/10. Problemem jest to, że wszystko jest tak trudno opisane, że momentami nie orientowałem się co się faktycznie dzieje i co chwilę musiałem się cofać o kilka stron. Zgrzytem dla mnie były tutaj koncepty które wydawały się nie mieć w ogóle nawiązania do głównej fabuły, ale może ja czegoś nie zrozumiałem? Mówię tu o Niebu, oraz o wampirach przede wszystkim. Dalej także nie rozumiem czy Tezeusz były maszyną czysto mechaniczną, czy może jednak częściowo organizmem? Dużo było sformułowań które sugerowały że może ten statek kosmiczny był efektem biotechnologii???

A no i czytałem po angielsku, ale na przykład z Cixin Liu nie miałem problemu w ogóle po angielsku, natomiast tutaj może po Polsku byłoby łatwiej?

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter science fiction #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
nilfheimsan - 2201 + 1 = 2202

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: f...

źródło: comment_1662105847RMeVi5Osvf78wfCGlksYoO.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.9 / 10) (14 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-08-09 - Użytkownik kanciak12 ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-10-18 - Użytkownik klomo1 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
@nilfheimsan: ja miałem podobny problem z odbiorem książki, chociaż ujął bym to inaczej Sam koncept był ciekawy i niektóre sceny prowokowały do myślenia albo trzymały w napięciu, ale sami bohaterowie byli strasznie płascy i mnie jako czytelnika za bardzo nie interesowało co się z nimi stanie
tak btw. przez pol roku nie dodawalem wpisow do bookmeter a przeczytalem kilkanascie ksiazke, mam nadzieje ze to nie problem ze teraz nadrobie?


@nilfheimsan: teoretycznie możesz dodawać to co przeczytałeś od startu obecnej edycji, tzn. od początku roku. Ale nawet jak dodasz coś wcześniejszego to żadna policja bookmeterowa cię nie zgarnie. xd