Wpis z mikrobloga

Siemka, potrzebuję udostępnić drukarkę sieciową (podłączoną przez WiFi) po sieci Internet poza sieć lokalną. Chodzi o to, by osoba z zewnątrz mogła zainstalować daną drukarkę u siebie i mieć opcje drukowania w najwyższej jakości (wolno, ale bardzo dokładnie). Czy jest możliwe wykonanie takiej funkcji? Przypomniałem sobie, że mam do sieci włączone Raspberry Pi 3B+, więc może coś tutaj dałoby się podziałać? Wiem też, że Epson ma funkcję Remote Print, ale nie można w nim ustawić drukowania w najwyższej jakości (a jedynie standardowa). Ponadto, nie mam też statycznego adresu IP.
Rozmyślałem też, czy nie dałoby się z tą osobą utworzyć połączenia jako sieć lokalna (tak, by ta osoba widziała np. nasze urządzenia w sieci).

#raspberrypi #raspberry #epson #brother #drukarki #drukarka #linux
  • 12
Może spróbuj CUPS i ZeroTier na malinie i ZeroTier na komputerze poza waszą siecią, mówię teoretycznie, nigdy sam w ten sposób nie konfigurowałem połączeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: nie chcesz tego robić... na pewno nie w ten sposób jak opisałeś. Najlepsza opcją byłaby drukarkę z obsługą adresu mailowego w stylu HP ePrint
nie chcesz tego robić... na pewno nie w ten sposób jak opisałeś. Najlepsza opcją byłaby drukarkę z obsługą adresu mailowego w stylu HP ePrint


@ptasiek2: mam taką opcję, ale w tej opcji jest wyłącznie drukowanie w jakości standardowej, a ja potrzebuję jakość wysoką.
router z openwrt + VPN (wireguard), serwer wydruku też z openwrt i drukarka podłączona do tego routera


@dzyndzla: Niestety nie mam właśnie openwrt. Mam stary jeden router na tym, ale na nim brakuje pamięci i wciąż mam ADSL, więc jadę na tym starociu.