Wpis z mikrobloga

Witam

Chciałbym zakupić rower crossowy do 3 000 zł. Przejrzałem już sporo artykułów, ale część była z poczatku roku, część z 2021. Zawęziłem trochę poszukiwania ale potrzebuje pomocy i wskazówek w ostatecznej decyzji co do modelu. Zwłaszcza że ceny sporo się zmieniły w stosunku do 2021 chociażby...

Mam 176cm wzrostu i niecałe 70kg wagi. Śmigam raczej rekreacyjnie, las, ścieżki rowerowe, miasto i okolice. Zależy mi na ciemnym kolorze (czarny), braku prowadzenia linek pod ramą zaraz za przednim kołem. Rama jakiej szukam to 19-tka na kołach 28. Miłoby było gdyby nie ważył za dużo...

Zawęziłem modele do 5ciu, z wyjściowymi do których porównuję:
- Unibike Flash GTS - 2499 zł
- Kross Evado 5.0 - 2879 zł

Pozostałe 3 brane pod uwagę...
- Romet Orkan 4M 18/28 rama ?? - 2549 - 2700 zł
- Kellys Cliff 90 - ok. 2499 zł
- Kands Maestro 28KMDM19C1 - 2429 zł

W którą stronę iść? Dziekuję za wszystkie wskazówki.

#rower #jakirower #rowery
  • 6
@yozz84: Ja wziąłem evado 5.0 i jestem całkiem zadowolony z wyboru. Tylko wziąłem L (chyba 21” właśnie) przy 180 i jest ciutkę za duży wiec M powinna być spoko dla Ciebie. Ogólnie jeśli chodzi o te rowery to mniej więcej to pewnie to samo. Ja tez wziąłem Krossa bo miałem pod nosem serwis i to tez trochę zaważyło
@yozz84: Nie, kupowałem normalnie w sklepie. Nie wiem jak teraz, ale jak się rozglądałem za rowerem to chyba Kross miał tak, ze jeśli i tak kupiłeś i skręciłeś rower sam to musiałeś i jechać na „przegląd” żeby utrzymać gwarancje
@yozz84: 2 lata temu kupiłem Evado 6.0 rocznik 2016. Przy 183cm wziąłem ramę 21" i jest idealna. Jeżdżę po lesie/ścieżki rowerowe, czasami asfalt i jestem bardzo zadowolony. Ogólnie to jeśli nie masz uprzedzeń do używek, to polecam ci zerknąć na używki z poprzednich lat. Będą miały wyższe specki niż nowa 5.0. Kross z każdym rokiem nieco zubaża ten rower. Dla przykładu w przeszłości Evado 2.0 miało tarczowe hamulce, a teraz zaczynają