Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Mam plan na naprawienie polskiej piłki. Po prostu Polak musi zostać trenerem #united Jakby zatrudnili dajmy na to Papszuna, to zacząłby ściągać jakichś Tudorów i Cebule po 100 milionów. Raków byłby ustawiony na kolejne 20 lat a i cała ekstraklasa by na tym skorzystała.
#united #ekstraklasa #pilkanozna
eleganckichlopak - Mam plan na naprawienie polskiej piłki. Po prostu Polak musi zosta...

źródło: comment_1662025328jfIxcJ9PYB2v5D01GedvyO.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Voyo: Papszun to dla mnie idealny kandydat, aby trafić do którejś ze stajni RB. Chłop lubuje się w pressingu, bezpośrednim graniu, a tam też miałby raczej granie pod koncepcję jak zawodników. W kulturze hiszpańskie, francuskiej czy angielskiej go nie widzę. Jak już to za Odrę i tam też mógłby coś z jakimś średniakiem pograc.
  • Odpowiedz
@czarny_matt94: IMHO fenomen Papszuna polega też na tym, że potrafi dobierać zawodników do zmieniającej się sytuacji klubu. Jak awansował z Rakowem potrzebował coraz lepszych piłkarzy by nadążyli za nowymi celami wyznaczanymi klubowi.
  • Odpowiedz
@czarny_matt94 W sumie Papszun mógłby nauczyć się niemieckiego to może kiedyś ofertę z Niemiec czy Austrii dostanie. Natomiast moim zdaniem zagranicą ma w dupie polskich trenerów i w sumie słusznie, jedyna szansa, że Polak będzie trenował w lepszej lidze, to jak wybije się z reprezentacja Polski. Wiec Papszun musi najpierw objąć kadrę a potem coś ugrać na jakimś turnieju wtedy jest realna szansa, że ktoś się nim zainteresuje ale i tak
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: tylko ilość gotówki w polskiej piłce jest chyba nieproporcjonalnie duży do wyników i to właśnie problem, że dużo betonowych działaczy że znajomościami widzi pieniądze, a nie możliwości. Legia zgarnela spory hajs za Lm, do tego dość dobrze finansowo wygląda na tle polskiej ligi, a niewiele to zmieniło.
  • Odpowiedz
@prismo: Dużo też sam Raków pozwala, Papszun ma wolną rękę w wielu kwestiach. Zwłaszcza transfery, wyciąganie miernych grajków z 1 ligi, jakichś zagranicznych spadkowiczów i robienie z nich nawet sensownych grajków jak na nasze standardy. Kun, Tudor, Kova, naprawdę solidni zawodnicy. O Lopezie nie wspominając ale wiadomo - Hiszpanie zazwyczaj mają prościej u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz