Wpis z mikrobloga

cześć #pies polećcie proszę jakiegoś youtubera co mówi o pozytywnym szkoleniu psów. Potrzebuję się dowiedzieć co zrobić żeby moja suczka (lekko ponad rok) przestała szczekać na innych ludzi i na inne psy na spacerach (nie gryzie, jedynie podbiega i szczeka, a jak podbiegnie blisko to zaczyna się łasić). Chciałabym żeby była obojętna na takie bodźce. Dodatkowo chciałabym ją trochę podszkolić z prostych komend typu warowanie, obrót itd, ale to już sprawa drugorzędna bo z tym jestem w stanie sobie poradzić znając podstawy szkolenia pozytywnego.
#zwierzaczki #pytanie #behawiorysta
  • 10
@Beesly: po pierwsze smycz jak wychodzisz do obcych, po drugie dyscyplina, pies ma być zainteresowany tobą podczas spaceru nikim innym, jak próbuje do kogoś polecieć to korekcja, ostre szarpniecie w przeciwnym kierunku, do którego chce iść, po kilku razach załapie w czym jest interes. jak jest wyjątkowo uparta to obroża "gentle leader"(nie wiem jak się to polsku nazywa i czy ma jakąś specjalną nazwę). chodzi o to że smycz jest przyczepiona,
@masiakla: nie no, dziękuję za takie metody, nie zamierzam psa szkolić inaczej niż pozytywnie. Ona ma mi ufać, ma to być przyjacielska relacja a nie że ja ją będę szarpać jak się za bardzo rozemocjonuje. Szukam nieinwazyjnego sposobu, za bardzo ją kocham żeby naszą więź w taki sposób nadszarpnąć
@Beesly: ale to nie ma nic wspólnego z tym jaka przyjacielska będzie, czy jak będzie tobie ufać. po prostu jak z każdym człowiekiem, tak i ze zwierzęciem musisz pokazać granice. ty masz być liderem/przewodnikiem dla psa a nie traktować go na równi ze sobą, psy są zwierzętami, które mają w głowie hierarchię. podałem też inny sposób i sprawdziłem jak to się nazywa po polsku "obroża uzdowa", jak pies spróbuje gdzieś polecieć
@Beesly: Wychodzi na to, że szczekaniem wypracowała sobie Twoją uwagę. Mój Gałgan też się wtrąca w rozmowy czy kontakty z innymi ludźmi i jedyne, co w takiej sytuacji robię to proszę osobę, żeby nie patrzyła na psa a tylko się odwróciła (co i ja sam też robię) i pies zostaje pomiędzy dwoma kompletnie go ignorującymi osobnikami i się uspakaja. Niestety wymaga to najpierw u siebie opanowania i współpracy drugiej osoby (można
@Beesly: Po angielsku Zak George. Ma filmy ze szkolenie różnych psów, nie kojarzę teraz które mogłyby być pomocne, ale chyba jego Inercia była taka za bardzo reagująca na różne rzeczy.
@Beesly: ogólnie najlepiej jednak wybrać się chociaż na kilka zajęć do specjalisty, skąd jesteś?

W sieci masz pełno fajnych osób, zacznij może od "Co Mówi Pies" na YT, duuuużo omówienia komunikacji i ogólnie różnych problemów.
Z tego super krótkiego opisu obstawiałabym na jakieś lękowe podłoże takich zachowań, łaszenie się też jest jedną ze strategii radzenia sobie "z potworami". Tu będzie praca z Twojej strony nad wzmacnianiem pewności siebie psa i nad
@r__k: jestem spod Wrocławia. Owszem mogę pójść z nią na zajęcia do specjalisty, choć nie ukrywam, że chciałabym sama trochę zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie bo mam pomysł na przyszłość aby zająć się troszkę behawiorystyką psów :) tak dodatkowo.
Dzięki za polecajkę na YT, na pewno sprawdzę. Natomiast podłoże lękowe…nie wiem z czego ono mogłoby wynikać, bo pieseł jest ze mną od maleńkości wiec nie doznał nigdy żadnej przemocy od
@Beesly: jak chcesz się zająć beha, to tym bardziej warto iść do specjalisty, bo darmowe kursy z neta są wiedzą dość mocno podstawową. Anyway, ja zaczęłam od nich, od instagrama, potem wiele kursów z psem i beha, potem doszły jeszcze mocniej zaawansowane kursy online za gruby hajs i psy schroniskowe, q nadal jie uważam się za odpowiednio kompetentną do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a we Wro