Wpis z mikrobloga

Zapewne wielu z Was pamięta ostatnie #rozdajo od @dbijou - to o

Ponieważ przesyłka z pierścionkiem dotarła, chciałabym serdecznie polecić allegrowicza :)

Solidna i bardzo kontaktowa firma, udało nam się wspólnymi siłami wybrać śliczny fason pierścionka (foto poniżej). W tym miejscu bardzo dziękuję za pomoc z wyborem, bo pierścionek na palcu prezentuje się jeszcze ładnej niż na zdjęciach. Jest bardzo subtelny i delikatny. Więc sukces wielki, bo baba zachwycona i się nie rozmyśliła :D

Sama przesyłka mocno mnie zaskoczyła - spodziewałam się niewielkiego czegoś, a otrzymałam całkiem pokaźny kartonik, wypełniony po brzegi. Poza pudełeczkiem z wiadomą zawartością znalazłam torebkę prezentową, ściereczkę do czyszczenia biżuterii, miarki rozmiarów pierścionków, wizytówki oraz certyfikat. Nie oszukujo na jakości i wykonaniu, dają to na piśmie, gdyby ktoś miał takie obawy :D

Tak więc raz jeszcze, bardzo dziękuję @dbijou za wzorowe wywiązanie się z rozdajo

#bizuteria #dbijou #zloterozdajo #jubilerstwo #jubiler #pierscionek
Pobierz moll - Zapewne wielu z Was pamięta ostatnie #rozdajo od @dbijou - to o

Ponieważ pr...
źródło: comment_1661964037KhZgvdCXgylD3cNpPktL0I.jpg
  • 72
@moll: czysta ciekawość:
Czy ten palec jest po prostu "naciągnięty" że go nie widać? Czy naprawdę 1/3 palca?
Jeżeli to drugie - można poznać powód dlaczego nie ma 2/3 palca? Czy to wrażliwy temat?

Pytam z ciekawości, bo na studiach miałem dwóch profesorów, którzy nie mieli palca, jeden wskazującego, a drugi serdecznego i zawsze wiązały się z tym (akurat u nich) ciekawe historie.
Ten pierwszy za młodu był na przykład na
@niochland: tego palca w 2/3 serio nie ma. Mam amputowany łącznie z główką stawową tego ostatniego paliczka.

Moja historia jest bardziej "prozaiczna". Miałam zły instruktaż stanowiskowy BHP pracy przy pile tarczowej. Dostałam rękawice i mi prawą wciągnęło za palec wskazujący. Skończyło się na wyrwanej i poszatkowanej kości. Chirurg dociął zaostrzony kawałek kości, usunął nożyczkami narmiar skóry, a resztę elegancko pozszywał. Miałam na tyle szczęścia, że czysta rana i zgoiło się bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: Jakoś tak Cię teraz bardziej szanuję. Czy pozostałe palce przejęły funkcje brakującego wskazującego? Masz jakieś triki wypracowane, sztuczki barowe, żarciki, dowcipy dla nowych znajomych etc.?
@Chlop_Sielski: bo okazało się, że nie leżę i nie pachnę? :P

Tak, w ogóle inaczej teraz dłoń pracuje, mięśniowo też jest masywniejsza, palce prawej są przynajmniej o rozmiar grubsze od palców lewej ręki. Na szczęście jestem leworęczna, więc mniej czynności było do opanowania od nowa. Teraz wiodącym palcem prawej ręki jest środkowy.

Żarciki? Głównie sytuacyjne, np. z pokazywaniem liczby 3 z użyciem "krótkiego", kiedyś też przez kwadrans pokazywałam szefowej środkowy (to