Wpis z mikrobloga

Proponuje wejść sobie na grupy ludzi szukających mieszkań na wynajem xD

Ktoś wrzuca ogłoszenie, że ma mieszkanie na wynajem dając aktualną cenę wolnego rynku i takie reakcje w każdym poście xD

A mieszkać gdzieś muszą :) narazie tylko śmiech

Aaaa i co najlepsze xD wśród 90% wyśmiewających, jest tez 10% co pisze priv w celu najmu xD

#nieruchomosci #wynajem #najem #inflacja #wroclaw #poznan #krakow #warszawa #lodz #szczecin
NapoleonWybuchowiec - Proponuje wejść sobie na grupy ludzi szukających mieszkań na wy...

źródło: comment_16619602471sePTcqJj5018kPOB9jc4q.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: mieszkanie? najczęściej tylko na wynajem (pomijając, że część wciąż mieszka co łaska), a dom to akurat mają po tamtej stronie granicy.

Znajomi i życie? No raczej chyba też tam, jeśli mam obstawiać (no chyba że przenieśli całe życie w pół roku, a znajomi wylądowali w tym samym mieście na tym samym osiedlu, w co wątpię).

Praca? Co do zasady za granicą pracuje się poniżej swoich kompetencji (bo chyba rzadko
  • Odpowiedz
a dom to akurat mają po tamtej stronie granicy.


@francoisinho: skąd wiesz że mają? że nie wynajmują? że im go bomba nie #!$%@?ła

Znajomi i życie? No raczej chyba też tam, jeśli mam obstawiać (no chyba że przenieśli całe życie w pół roku, a znajomi wylądowali w tym samym mieście na tym samym osiedlu, w co
  • Odpowiedz
@francoisinho: Co więcej, porozmawiaj z ukraincami na temat jak nasz kraj wygląda w porównaniu do ich, bo ja słyszałem wiele zachwytów na temat tego jak rozwinięte jest PL w porównaniu do UA. Sorry gregory ale tam nie bedzie po co wracać, tak jak polacy mieszkający w niemczech nie wracają do swojego heimatu nad Wisłą.
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: ja mam wrażenie, że wszyscy Polacy tak zachwalają, jak to dobrze jest w Reichu/Austrii/UK, a na koniec wraca 90% z nich. Nie jestem też przekonany, że nauczyciel/artysta/lekarz/prawnik zostanie w Polsce, bo zbierając borówki zarobi tu więcej (metafora, wolę to zaznaczyć zanim zaczniemy analizować zarobki przy zbiorach borówek i porównywać z ukraińskimi prawnikami).

Podsumowując, część wróci, część zostanie, na pewno nie zostaną wszyscy.
  • Odpowiedz
Nie jestem też przekonany, że nauczyciel/artysta/lekarz/prawnik zostanie w Polsce, bo zbierając borówki zarobi tu więcej (metafora, wolę to zaznaczyć zanim zaczniemy analizować zarobki przy zbiorach borówek i porównywać z ukraińskimi prawnikami).


@francoisinho: skoro polska minimalna była znacząco wyższa od średniej ukrainskiej przed wojną to nie mam złudzeń - zostaną. A co do wracających - zauwazyłem że albo wracają od razu albo zostają na stałe. Jak już zbudujesz sobie życie za
  • Odpowiedz