Wpis z mikrobloga

@psycha: Luźne skojarzenie, ale całkiem podobny cytat pojawił się w Breaking Bad

I have spent my whole life scared. Frightened of things that could happen, might happen, might not happen. Fifty years I spent like that. Finding myself awake at three in the morning. But you know what? Ever since my diagnosis, I sleep just fine.

Ten odcinek Kiepskich na oko jest późniejszy ;)
KazimierzPrzerwa-Obiadowa - @psycha: Luźne skojarzenie, ale całkiem podobny cytat poj...
  • Odpowiedz
@psycha
Nie daje mi spokoju ten cytat. Myślę, że sięga bardzo głęboko w mroki historii, ponieważ jest uniwersalną prawdą.

Kojarzy mi się z motywem bohatera w literaturze. Dokładniej, gdy odkrywa samego siebie, swoją drogę, przeznaczenie etc. Klasyczne pokonywanie strachu. Coś mi migocze jakoś bardziej do Czarnoksiężnika z Archipelagu.

Znam to też ze wszystkich mądrości alkoholików. W sensie poddanie się, akceptacja bezsilności. Na przykładzie swoich uzależnień, zaburzeń i mocnych tendencji samobójczych, też coś
  • Odpowiedz
@Lecerdian: Chyba jest tak, że te słowa, czy właściwie sam ich sens, wyrażany był na różne sposoby w muzyce, filmach, książkach i dlatego cytat z Paździocha, który jest tutaj najbardziej zwięzły, wydaje się zwyczajnie znany już wcześniej.

Mnie też te słowa nie dają spokoju, dlatego, że są bardzo celne i też sądzę, że przeżyłem ich sens. Przypominam sobie, że kiedy lata temu szedłem zrobić samobója, to nie bałem się już, a
  • Odpowiedz