Wpis z mikrobloga

#wykrywaczmetalu #detektorysci #archeologia

chcę zrobić legalne pozwolenia na poszukiwania,
chcę szukać w lesie więc posłałem zapytanie. LP życzą sobie by zapytanie było o obszar w numeracji działek leśnych. więc podałem cały las :) czyli 177 działki leśne.

teraz jak się zabrać za konserwatora. On sobie życzy to w postaci nr działek ewidencyjnych, na tych 117 działkach leśnych będzie z 500 jak nie lepiej działek ewidencyjnych...
jak za to się zabrać?
  • 27
@luukasek: A nie można rozpisać np. działka leśna nr 123 (dz. ewid nr 1/1, 1/2, 2, 3/1, obręb 0001, nazwa obrębu, gmina)?
Bo masz rację, LP chcą działki leśne, a my w wkz działki ewidencyjne.
@luukasek: Chłopie, po co ci aż 117 oddziałów leśnych XD. Wybierz sobie ze 35 najciekawszych (zarówno historycznie jak i takie gdzie da się szukać (bez upraw do 2m, szkółek leśnych itd)) Pozwolenie dostaniesz pewnie na max 2 lata i w życiu nie przejdziesz nawet 10% tego. Zresztą jak PRZYPADKOWO OMYŁKOWO ZAHACZYSZ o jakiś sąsiedni oddział na który nie masz pozwolenia to nikt tego nawet nie zauważy ( ͡° ͜ʖ
@Karier: bo to najbliższy mi las :D, dopiero póżniej doczytałem co chce konserwator i się załamałem :(
może jak LP dadzą mi zgodę to do konserwatora wystąpię tylko o połowę z nich dając współrzędne geograficzne PUWG bo to jest na mapie BDL
@luukasek: Jak ja składałem do wkz mapy to początkowo akceptowane były mapy z Bank Danych o Lasach. Zapisywałem każdą działkę w pdf w skali 1:10 000. Później przerzuciłem się na program QGIS. Tam robię mapy do każdej działki i przechodzą w WKZ. Mam jedno pozwolenie na las około 150ha z lasów państwowych lecz jest to bardzo głupi las. Jest podzielony na działki państwowe i prywatne w paskach od 5m szerokości do
Pobierz Bartisss - @luukasek: Jak ja składałem do wkz mapy to początkowo akceptowane były map...
źródło: comment_1661890340eDbCQGonvS4mtD3mOgqc5l.jpg
@luukasek: Do wkz tylko mapy z qgis, i nr działek „państwowe” tj nr działki i obręb(102/37 0001 dupa górna). Nie musisz użyć wszystkich działek z zgody LP, albo mozolnie kleiesz wszystkie albo wybierz poprostu najciekawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak coś to pytaj
, ale plan jest taki że na emeryturę przeprowadzę się w pobliże Wrocławia


@luukasek: byłam w tym roku w Bydzi, macie tam sporo zabytków z wczesnych epok ja bym tam kopała dalej :) W ogóle Gniezno mnie w tym roku zaciekawiło, a zwłaszcza teoria że katedra stoi na rumowisku pogańskim.
@cyberyna: to nie teoria, a prawda, religia chrześcijańska baaaardzo bazuje na pogańskiej zarówno greckiej, egipskiej jak i naszej rodzimej. Właśnie dlatego kościoły zakładano w miejscach dawnych miejsc kultów pogańskich dla łatwiejszej adaptacji.