Wpis z mikrobloga

Ceny drewna, paliwo, energia np. pod produkcję porothermu, ceramika na dach itp.


@Jad-Kielbasiany: to w tym roku będzie epicko drogie, za rok jak już się z paliwami (może) ogarną to nie powinno być takiej maniany jak teraz. Jak już masz dobrą okazję to możesz kupować, jednak ja bym jakoś się wstrzymywał. Drewno do palenia a drewno na dom to w sumie dwie oddzielne sprawy raczej( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Jad-Kielbasiany: skąd przekonanie, że będzie taniej?
Zapowiada się inflacja oficjalna +10%(a nieoficjalna z ~25%) drugi rok z rzędu. Cyferki nie spadną, nie liczyłbym na to. Jedynie wartość pieniądza może wpływać na "spadki" cen.

Ja bym ogarnął fundament przed zimą. Nawet zdrowiej będzie bo się "uleży"
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: wydaje mi się, że ceny wszystkiego za szybko rosły i i tak jest duża gorka do zejścia z cen. Rynek nowych inwestycji leży więc za jakiś czas te wszystkie płytki, tapety itp. Będą zalegać na magazynach. Już wszędzie widzę bilbordy obi i leroy z cenami po 25% w dół.
  • Odpowiedz
@gerypl89: ja to już elewację położyłem( ͡° ͜ʖ ͡°) nie do mnie z tym.

wydaje mi się, że ceny wszystkiego za szybko rosły i i tak jest duża gorka do zejścia z cen.


@Jad-Kielbasiany: rosły adekwatnie do inflacji i dosypywania pustego szmalu. ¯\(ツ)_/¯

Rynek nowych inwestycji leży więc za jakiś czas te wszystkie płytki, tapety itp. Będą zalegać na magazynach.


@Jad-Kielbasiany: nie będą. Nie
  • Odpowiedz
@Jad-Kielbasiany: Gdybym miał gotówkę to bym budował :) Ja z jednej ekipy zrezygnowałem - robociznę mi podnieśli o 10k. Mam niby drugą, choć bez umowy i na gębę i jak gościu będzie miał lukę w terminarzu ma zacząć działać. Stwierdzam, że pomimo braku kasy i aktualnej sytuacji kredytowej na rynku nie ma na co czekać. Jak ekipa ma termin i możliwość działania, ja bym nie czekał. Z mojego punktu widzenia, stal
  • Odpowiedz