Wpis z mikrobloga

Mam w #!$%@? dziwną akcję xD

Napisała do mnie na fb babka z wiadomością że żąda zwrotu pieniędzy za iPhona 11, że składak itp, rzekomo kupiony na olx przez córkę.

Tylko problem w tym że ja nic #!$%@? nie sprzedawałem xd

OLX przekazuje po zakupie samo imię, bez adresu email, nic. A ona znalazła jakoś mój profil na fb, miejsce pracy. Zadzwoniła do mojej pracy, oni jej podali mój adres firmowy i tam też napisała. Pisze mi, że córka poznała mnie po zdjęciu profilowym. Oczywiście numeru telefonu mojego nie ma, numer sprzedawcy nie odpowiada.

Kolejną w #!$%@? dziwną rzeczą jest to, że ona twierdzi że sprzedawca miał wystawione na olxie też to czym ja się zajmuję obecnie w pracy. Problem w tym że my nic na olx nie sprzedajemy.

Ostatecznie skończyło się na tym że powiedziała że zgłosi to na policję i niech oni to wyjaśnią.

Myślicie że iść na policję prewencyjnie i powiadomić o takiej akcji?

#pytanie #policja #prawo #olx
  • 41
  • Odpowiedz
@zolcix: pod urojenia głupiej baby. Policja zwróci się do OLX o IP, do operatora komórkowego o to na kogo były zarejestrowane dane i już z tych informacji im wyjdzie kogo to dotyczy i czy Ciebie, o ile w ogóle rozpoczną takie postępowanie bo najczęściej powiedzą, że to spór cywilny i mają to w dupie
  • Odpowiedz
@Adams_GA: w sumie ogarnąłem jeszcze jedną rzecz. Ona nie znała mojego nazwiska, twierdzi że podzwoniła do firm w okolicy gdzie to kupili i jej podali mój mail, który jest w formacie imię.nazwisko

Więc chyba zrobię jeszcze u siebie inbę, że podali randomowej osobie moje dane.
  • Odpowiedz
@zolcix: jakas idiotka od A-Z ale dziwisz sie? Corce kupuje srajfona, pewnie programistka iOS kuzwa, nie to zwykla #!$%@? roszczeniowa corka ktora nie ogarnia ze srajfon jej w ogole nie jest do niczego potrzebny i szuka "lansu" i blansu. BARDZO DUZO ajfonow widze u kobiet, one sie na IT znaja, wiadomo. Czyli idiotka ktorej na srajfona ze sklepu nie stac i kupuje na OLX eh... nie no tyle chinolskich marek za
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: Ja bym się tu bardziej zainteresował swoim pracodawcą, który upublicznia Twoje dane osobowe. Przecież to jawne łamanie ustawy o ODO, a i pewnie z w kodeksie pracy coś by się znalazło
  • Odpowiedz
  • 3
@zolcix policji nic do tego

#!$%@? firmę że podają dane kontaktowe do ciebie jakimś oszustom. PESEL też podali? Ci za #!$%@? firma.

Babkę zablokuj jak przyjdzie wezwanie z policji to złożysz zeznania w charakterze świadka i wtedy złożysz zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w postaci oszustwa

Ktoś podszył się może pod ciebie, teraz ona che ciebie naciąć bo sama się nacięła.

Więc dojedziesz ją że próbuje naciąć teraz ciebie
  • Odpowiedz