Wpis z mikrobloga

Czy wszystkie kosmetyki w bagażu podręcznym traktowane są jako płyny? Zauważyłem, że np. na stronie Wizzair słowo kosmetyki oraz płyny są używane naprzemiennie. Tymczasem taki puder niekoniecznie jest płynem i pewnie znajdzie się jeszcze trochę takich kosmetyków.

#wizzair #ryanair #samoloty
  • 11
@Kaloryfere: Co do dokładnych ilości to raczej nikt nie będzie tego pilnował. Różowa, kupiła przezroczystą kosmetyczkę, która jest większa niż te "rossmanowe" zestawy do przelewania spełniające wymogi i nikt tego podczas 4 lotów się nie przywalił. Pudry miała spakowane w oddzielne. Generalnie wszystko co jest w formie płynu, żelu, kremu (jest "mokry") to jest płyn i musi być w tej torebce. Oczywiście raczej trzymała sie tych 100ml maksymalnej pojemności butelki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lgc89: prawda jest taka, że nic trzeba nic przekładać do tych "torebek". Leciałem tylko w tym roku jakieś dwadzieścia razy i nigdy nic nie wyjmowałem, w kosmetyczce (nie przezroczystej ;) miałem antyperspiranty, perfumy, w plecaku osobno leżały inne płyny do 100ml i nigdy na skanie nie było żadnego problemu. W poprzednich latach również. Konkluzja jest taka, że te torebki można olać.
@Justifier6878: No to chyba mam pecha. Dwa razy zapomniałem wyjąć z plecaka i dwa razy mnie zatrzymali i prosili o wyjęcie :) Dodatkowo jak leciałem tydzień temu z Kopenhagi sytuacja była podobna u jednego z innych pasażerów :)