Wpis z mikrobloga

DAX Futures - przyciąganie do wsparcia
Tylko w środę i czwartek popyt niezdarnie próbował coś zdziałać, piątkowy finał należał jednak do niedźwiedzi. Końca przeceny jeszcze nie widać, ale wydaje się, że można określić przynajmniej jej chwilowe zatrzymanie.

Oczekiwany impuls spadkowy rozpoczęty cofnięciem od linii trendu może mieć rozpiętość 2300 punktów (po pomiar odsyłam do ostatniego wpisu). Patrząc teraz na wykres dzienny zdaje się, że sprzedający mają wszystkie argumenty w ręce, a do tego doszło wyłamanie z nowej głowy z ramionami na dziennym (dobrze widoczna na detalu w cenach zamknięcia). Zasięg tej formacji to okolice 12320 punktów. Grając pod ten cel można próbować ustawić się ze zleceniem S na 13149 i SL 13384.

Poziom 12320 pokrywa się też ze wsparciem, które można wyznaczyć przedłużając linię łączącą marcowe i lipcowe minima. To właśnie tam podaż mogłaby przyhamować i nawet dałoby się zrobić pułapkę na nowe, spóźnialskie niedźwiedzie grające pod złamane dołki. Od zachowania popytu na tym wsparciu będzie zależało czy uda się zepchnąć kurs mocno poniżej 12000 punktów, choć nie wydaje mi się, żeby ta sztuka udała się w najbliższych 5 sesjach.
Osobiście w poprzednim tygodniu nie miałem żadnej nowej pozycji. Cały czas siedzę na S z połowy sierpnia, pierwotny target to 11800, choć 12321 będzie kusiło do realizacji zysku.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia
21 sierpnia

#gielda #inwestycje #dax #smiesznekreski
DJ007 - DAX Futures - przyciąganie do wsparcia
Tylko w środę i czwartek popyt niezda...

źródło: comment_1661717154Llc44Tg1A5jmZUU7fgDLAC.jpg

Pobierz
  • 4