Wpis z mikrobloga

Niedzielne #smiesznekwadraciki
1 – to co widzicie po lewej to rozkład wolumenu całego rajdu, od samego dołu aż na sam szczyt, z którego możemy wyciągnąć ciekawe wnioski:
- sporo wolumenu znajduje się obecnie pod wodą (linia przerywana to VPOC – które wraz z kwadracikiem posłużyło za dołek chwilowy dołek)
- (2) cena znajduje się obecnie w strefie w której przetrejdowano mało wolumenu, zwykle takie miejsca nie stanowią aż takiego oporu kiedy cena porusza się w drugą stronę
- koniec dziury wolumenu zaczyna się poniżej 4000
3 – w tej dziurze mamy jednak kwadracik 4 oraz trochę szerszy – 1 godzinny, który spowodował gwałtowne wzrosty, oczekuję w tym miejscu jednak walki ze strony kupujących
4 – jeżeli jednak kupujący się nie znajdą się tam to pewnie odwiedzimy ten dzienny kwadracik

#gielda #smiesznekreski
bruhhhhhhhh - Niedzielne #smiesznekwadraciki 
1 – to co widzicie po lewej to rozkład...

źródło: comment_1661715426KLjNQyeoT5eJ7EUDEaXdeN.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
1 – 2/3 godzinny kwadracik zadziałał bardzo ładnie i to już o godzinie 15, więc Powell nie miał tu nic do rzeczy w pierwotnym odbiciu, później to już wiadomo inna kwestia, cena już nigdy tam nie wróciła
2 – piątkowe spadki nie stworzyły nic ciekawego 2/3 godzinny kwadracik na samym szczycie oraz 45 minutowy intraday
3 – z tego powodu postanowiłem zaznaczyć sobie 15 minutowe kwadraciki, gdyż mogą one mieć jakiś wpływ
bruhhhhhhhh - 1 – 2/3 godzinny kwadracik zadziałał bardzo ładnie i to już o godzinie ...

źródło: comment_1661715446YHAmvhn4S6kmCnToF3QTRv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: https://trading-academy.pl/poziomy-supply-demand-wprowadzenie/ tutaj znalazłem najprostsze i w miare sensownie wytłumaczone kwadraciki

long story short kwadracik wskazuje ostatnie miejsce w którym kupujący i sprzedający zgadzali się co do ceny, kiedy cena opuszcza to miejsce gwałtownie - zaznaczam to miejsce i czekam na reakcję w momencie kiedy cena tam wróci

tak jak w przykładzie, zaznaczam ostatnie miejsce zgody co do ceny, po którym nastąpił 80pkt wzrost, kiedy cena tam wraca, prawdopodobieństwo, że kupujący
bruhhhhhhhh - @Tomtomprom: https://trading-academy.pl/poziomy-supply-demand-wprowadze...

źródło: comment_1661718363RfGkCKbiflzEc8UEeuHeyh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: zaskakująco dobrze pokrywa się to z rgr i zasięgu wybicia w oparciu o współczynniki Fibonacciego, wg. których minimalny zasięg formacji to 4020, pierwszy opór na 3950(po dotarciu może nastąpić test lini szyji na 4130), następny 3840, jak wybije to lecimy na 3660.

Co oznaczają 1h, 2h itp.?
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: nie przykładam za bardzo uwagi do formacji / mierzeń fibo bo nie próbuję odgadnąć dlaczego coś się dzieje, to nie jest ważne - ważne jest jak pozycjonują się uczestnicy rynku, kto jest obecnie pod wodą, a kto jest silniejszy - to dla mnie jest istotne, a czy ktoś kupuje bo tutaj jest mierzenie fibo czy zasięg RGR to już nie jest istotne, plus szczerze nie uważam, żeby to było istotne
  • Odpowiedz
@Plokij: niestety trzeba sobie samemu przestudiować wykres i narysować samemu, ale to może i plus - ja tam lubię mieć kontrolę nad wykresem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dzięki szablonom nie muszę zmieniać ciągle kolorów tylko wybieram z listy czy chcę czerwony kwadracik czy zielony
  • Odpowiedz