Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna #emigracja

Unia Europejska ma zawiesić porozumienie wizowe z Rosją - nie chcę snuć żadnych teorii spiskowych ale ruskie i białorusini chyba wcześniej dostali od kogoś cynk, że sprawa nabierze tempa.
Dziś spędziłem parę godzin na rowerze jeżdżąc wzdłuż dróg 61 i 677 które są na co dzień w połowie wypełnione autami z Litwy, Łotwy i Estonii. Taki naturalny korytarz z nadbałtyki w stronę stolicy i dalej na zachód.
Dziś uwagę moją przykuło jak wiele aut na rosyjskich i białoruskich numerach zmierza na zachód.
Ruskie tablice to głównie kody 77, 99, 777 czy 799 czyli głównie z Moskwy i okolicy.
Białoruskich, jest mniej, ale te prawie stuprocentowo z kodem 7 czyli z Mińska.
Auta? Zapewniam Was, że nie łady 2107, wszystkie to pojazdy z wyższej półki, merce, audi, land lovery i inne tak na oko topowe wersje.
Za kółkiem wypasione gębusie oskarków i karynek ze wschodu.
Brama się domyka to wszystkie bogate i ustosunkowane szczury nawiewają z kacaplandii?
Biedaki pewnie nie mają kasy, zresztą ewentualnych poborowych i tak pewnie nie wypuszczą.
Jeszcze niech parę dni zastanawiają się nad wizami to mogą już nic nie robić.
Strumień bogatych ruskich i białorusów warto płynie gdzieś w kierunku zachodnim.

Sankcje? Jak widać sito bardzo dziurawe.
  • 6
@Ksebki:
1. Doczytaj, czego dotyczyło te porozumienie wizowe — obniżało ceny wiz z (chyba) 80,00 EUR na 35,00 EUR.
2. Na pewno na 61 i 677 połowa nie była z krajów bałtyckich i mam dziwne wrażenie, że pewnie przesadzasz z liczbą tych aut na białoruskich i rosyjskich blachach.
3. O jakich sankcjach piszesz, że są dziurawe, bo z kontekstu, ani z tekstu nie jestem w stanie zrozumieć.
Unia Europejska ma zawiesić porozumienie wizowe z Rosją - nie chcę snuć żadnych teorii spiskowych ale ruskie i białorusini chyba wcześniej dostali od kogoś cynk, że sprawa nabierze tempa.


@Ksebki: Jak ja to już dobre kilka dni temu na rosyjskich stronach czytałem. To na wykop dopiero teraz dotarło.