Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartez_94: j.w. - jak masz dobrą robotę to Lublin jest zajebisty. Ja do Lublina wróciłem.
Natomiast nie wiem co masz na myśli mówiąc "atrakcje". W Lublinie się dobrze wiedzie spokojne życie, jak chcesz imprezować po nocach to podobno słabo (nie wiem, nie interesuje mnie to).
Katowice z roku na rok coraz lepiej, nie licząc kilku dzielnic patologia " w normie". Dużo wydarzeń muzycznych, sportowych itp. Pełno obszarów gdzie można mieszkać tuż przy lesie. Jeśli czegoś nie masz w samym Kato, pewnie znajdziesz to gdziekolwiek w aglomeracji, czyli do godzinki jazdy.
Z minusów dla niektórych na pewno estetyka, bo nie wszystkim familoki muszą się podobać. Brak takiego historycznego śródmieścia jak w Krakowie czy Lublinie. No i może trochę
@statystyczny_yt: Właśnie mnie trochę Kraków przyciąga ale odpycha jednocześnie. Koleżanka jedna mieszka w Krakowie i mówi że jak jest smog to jak idzie z pracy do domu to czasami walą jej włosy itp, przez ten smog. Ale też fajny jest bo masz tam praktycznie wszystko. Jedyne czego brakuje w Krakowie to: świeże powietrze, spokoju i Metra XD
@Doktorek15: a w Katowicach i Lublinie masz metro? xD Skąd wybór takich miast?

Zależy czego potrzebujesz. Idziesz na studia, czy może pracujesz i studiujesz przy okazji? Będziesz siedział raczej na dupie, czy mieszkanie używał jedynie jako sypialni?
Planujesz w jakąś konkretną branżę iść?
W Krakowie możesz znaleźć spokojne miejsce do mieszkania i jednocześnie mieć atrakcje prawie pod nosem.

Jeśli chcesz zażyć studeckiego życia, no to zdecydowanie Kraków.
@Doktorek15 Lublin to miasto studenckie, w okresie wakacyjnym jest mniej ludzi na mieście. Musisz to wziąć pod uwagę jeżeli chodzi o jedzenie, bo głównie tutaj zamówisz kebsy, burgery i pizzę. Na mieście to samo. Jeżeli chodzi o komunikację, no to jest źle z naciskiem na tragicznie, rozpoczyna się rok szkolny a MPK zostawia wakacyjny rozkład w ramach cięcia kosztów, a na początku wakacji były podwyżki cen biletów. Co do sportu, no to
@Doktorek15: katowice i okoliczne miasta aglomeracyjne to spoko miejsce do mieszkania. Wprawdzie nie maja takiego eleganckiego rynku jak w krk, ale zyjąc na codzień w takim krk to taki rynek po prostu powszednieje i nie robi wiekszego wrażenia ponjakims czasie
Lepiej zamieszkac w kato i sobie dojezdzać łatwo do krk od czasu do czasu na mily wypad.
W katowicach i aglomeracji jest wszystko czego trzeba i nieporownywalnie lepsza komunikacja samochodowa niz
@Doktorek15: wprawdzie krk to pewnie tez zajebiste miejsce do zycia, ale jak slysza że znowu ktos do krk mialby sie wyprowadzać,a inne miasta mialyby powoli umierac to sie denerwuje. Juz serio lepiej wybrac lublin, tym bardziej sląsk, ktory jest po prostu znacznie znacznie wiekszy
Znaczy ja bekuje. Wgl Polska jeśli chodzi o Metro to dramat totalny. Idę za jakąś pracą logistyczną


@Doktorek15: na sląsku wprawdzie nie ma metra, ale wszystkie miasta połączone są koleją. Jest sprawne jak metro, tylko przystankow/dworcow jest po prostu mniej :D
@Doktorek15: Lublin - spokojnie, zielono, jest co robić, małe korki. Nie jest to duże miasto, ale ma dużo zalet dużego miasta i jednocześnie dużo zalet małego miasta. Jedyny problem to rynek pracy, ale jeżeli masz jakiś fajny zawód lub możesz pracować zdalnie to nie ma co się zastanawiać nawet. Co do komunikacji miejskiej - od dawna nie używałem, wszędzie śmigam samochodem bo albo nie ma korków, albo są, ale małe. Żyje
@Doktorek15: jako katowiczanin, na twój etap życia, mogę śmiało polecić Lublin. Na życie studenckie dużo lepsze, miasto przynajmniej jakoś wygląda, jest gdzie zjeść kulturalnie. Czegokolwiek ci zabraknie, masz blisko do Wawy w razie potrzeby.
Krk drogie Choć ładne to trochę takie przereklamowane. Nic czego nie uzyskasz od Lublina + Wawy.
Śląsk ok na rozpoczęcie kariery, życia jest może i ok, ale po przyjemnie spędzony np. rodzinnie czas, będziesz raczej wyjeżdżać albo