Wpis z mikrobloga

To normalne że zazwyczaj pokazuje mi podobną temperaturę płyty głównej w tym programie co procesora? 85 stopni to wydaje mi sie trochę dużo na niej, ogólnie Cinebenchem procesor na multithread wyciąga 85 stopni, no ale to ryzen moze sie grzać i do 95 według producenta, ale płyta główna taka gorąca może być? Już nie wspomne że te RPM na plycie glownej czy na karcie graficznej ciagle 0 w kazdym programie to jakies #!$%@?, nawet nie widac na ile rpm mi sie wiatraki kreca xd #pc #pcmasterrace #plytaglowna #informatyka
djturbina - To normalne że zazwyczaj pokazuje mi podobną temperaturę płyty głównej w ...

źródło: comment_16617063105gGHEpOGWbNBf6VVXVRBa5.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@djturbina: Bo chinebench obciąża tylko CPU. Współczesne karty mają wentylatory, które zatrzymują się jeśli temperatura nie przekracza np. 50 stopni (czyli na pulpicie, przy przeglądaniu neta czy prostej gierce 2D).

Ten czujnik na płycie, to może być na sekcji zasilania albo przy sockecie i rzeczywiście może pokazywać tyle samo stopni co procesor.

Płyta nie ma swoich wentylatorów (chyba, że masz jakiś topowy wynalazek z chłodzeniem). To co pokazują programy to zwykle
@gomjeden: No w sumie od kilku dni mam w to #!$%@? już, nawet go nie czyszcze z zewnatrz kurzu jest progres :D Tylko sie tu spytalem bo mnie zastanawia ta sama wartosc temperatur na cpu i plycie glownej, z ciekawosci bardziej nic z natręctwa
@gomjeden: A w #!$%@?, za te 4k co wydałem to to wszystko nie wiem czy 2 k jest warte ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wgl ten HP patrze niedawno, a tam wersja z rtx wlasnie za 4100 xD. Chociaz jestem zadowolony, bo ja z tych mniej wymagajacych graczy będe nadrabial stare gry, a ten GTX 1650 super dla mnie sie sprawdza spoko, niedzielny gracz bardziej :D Nie chce