Wpis z mikrobloga

@Omicron: Wydaje mi się, że to taka tradycja „bo wiecie, w Rosji to brud i ubóstwo tylko”. Teraz to może nie czas ale dobrze gdyby pare osób przejechało się i zobaczyło jak naprawdę tam jest
@Miesho: ta wiocha i zaściankowość tworzy to spowolnienie przyjęcia tych progresywnych ideałów, bo chyba nikt ne jest w stanie przewidziec konsekwencji, a już napewno nie są w stnie tego zrobić radyalowie.
Teksty, że podlasie to nie Polska i należy oddać to ruskim są poprostu smutne. Po za starszymi ludźmi i patolą którą defacto można znaleźć wszędzie mieszkają tu tacy sami ludzie jak wy.


@Miesho: pokój mieszkałem na Podlasiu aż do studiów - nigdzie indziej w Polsce nie spotkałem tak bardzo sfrustrowanych ludzi jak w moim podlaskim mieście powiatowym. Ludzie szukają na ulicy pretekstu tylko żeby na kogokolwiek nakrzyczeć.
Nie rozumiem wyśmiewania Podlasia, województwo jak każde inne. Białystok, miasto jak inne miasta wojewódzkie tylko nie turystyczne, co zdecydowanie jest jego zaletą. A wiochę i zaściankowość można znaleźć 20km od każdego większego miasta w każdym województwie.


@Miesho: Nie jest jak każde inne, chociaż nie jest też superwyjątkowe i nie ma jakiejś magicznej granicy między nim, a sąsiadującymi województwami.

Województwo podlaskie (nie do końca to samo co Podlasie, w sensie historycznym) ma
@Miesho na wykopie jest jakiś mit że istnieje ogromna przepaść cywilizacyjna między województwa zachodnimi a wschodnimi, oparta chyba tylko na tym że na wschodzie głosuje się na PiS. A tymczasem najbiedniejsze i najbardziej patologiczne okolice można znaleźć na ziemiach poniemieckich
@Miesho: Nie jestem z Podlasia ale polecam pojezdzic po Dolnym Slasku. Miasta typu Jelenia Gora, Kamienna Gora,Walbrzych, Swiebodzice i tak moge wymieniac.
Niby "Polska A" a odechciewa sie zycia mieszkajac w tak obskurnych i zaniedbamych miastach. Bialystok to przy tym diament

Zapraszam na podkarpacie i porownac sobie jak wygladaja Debica, Jaslo, Krosno czy Stalowa Wola oraz porownac jakosc drog tu i na dolnym slasku
@pianinka:

w każdej jednej podlaskiej wiosce i gminie poparcie dla PiS nie spada poniżej 90%.

Następnym razem podaj źródła albo taguj #instytutdanychzdupy.

@TurboDynamo:

pokój mieszkałem na Podlasiu aż do studiów - nigdzie indziej w Polsce nie spotkałem tak bardzo sfrustrowanych ludzi jak w moim podlaskim mieście powiatowym.


Uważasz, że skreślanie ponad miliona ludzi na podstawie twojego dowodu anegdotycznego to dobry pomysł?

Oczywiście zdaję sobię sprawę, że Polska wioska i
@grzesiu_id: nieodpowiednie porównanie wg mnie. Z jednej strony to „tereny odzyskane”, gdzie ludzie przesiedleni lub ci, którzy postanowili po prostu się tu osiedlić przez dobrych kilkanaście - kilkadziesiąt lat nie wiedzieli, czy domy i ziemie, które dostali nie zostaną im odebrane i znów nie zapanują tu Niemcy, wiec nie wkładali w swoje otoczenie i majątki żadnych wysiłków i funduszy (których w głębokiej komunie z reszta i tak nie mieli). Z drugiej