Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zalałem laptopa colą zero xD wyłączyłem natychmiast, odłączyłem od prądu, stal do góry nogami 4 dni, włącza się, ale jak odpalam cokolwiek (przeglądarkę, jakas gre) to są freeze ekranu co 10-15 sekund, słychać 2 bipniecia jakbym odłączał jakiś sprzęt USB, czasem klawiatura i mysz podpięta do łapka nie działa, pomaga tylko odłączenie i podłączenie na nowo. Myślicie ze rozkręcenie i wyczyszczenie w środku coś go uratuje czy raczej spisać na straty? #komputery #laptopy #sprzetkomputerowy
  • 13
@jarunia możesz spróbować umyć poszczególne elementy alkoholem izopropylowym. W przypadku dużych ilości zaschniętego syfu, od biedy możesz zanurzyć w tym cały element (np. płytę główną). Wcześniej sprawdź czy nie ma na niej jakiejś baterii podtrzymującej. Po myciu nie zapomnij nałożyć pasty termoprzewodzącej pod wszelkimi radiatorami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanPrezes_PL: @L3gion: @dindu_completely_nuffin: @CeZiK_: update: rozkręciłem go, wyczyściłem wszystko dokładnie i już się nie włącza xD znaczy wlacza się, dioda zasilania się świeci, podświetlenie klawiatury działa i mogę je zmieniać kombinacja klawiszy, ale ekran jest martwy, porty USB bez zasilania, hdmi nie działa, więc #!$%@?łem po prostu włączaniem go za wcześnie, nie wiem czy jest sens go naprawiać, bo to stary Lenovo y700 ale trochę i tak szkoda