Wpis z mikrobloga

F1TV Pro za rok (w rozliczeniu miesięcznym) - 312 zł
Viaplay za rok - 408 zł, sezon około 10 miesięcy więc 340 zł

Ale uwaga, Viaplay i F1 mają promocję przy zakupie rocznego pakietu. U Viaplay to całe 75 groszy mniej za miesiąc czyli rok za 399 zł, sezon za 337,50. W F1 cały rok kosztuje 215 zł, a przed sezonem zawsze jest promocja i poniżej 200 wychodzi.

NO ALE SĄ SERIALE I INDYCAR
XDDDDDD

#f1
  • 13
@OgurRicc: W przyszłym roku wleci F1 TV. Żeby tylko Viaplay nie miało rynku na wyłączność. Swoją drogą takie wykupowanie praw do danego kraju to niezła patologia. Gdzie jest wolny rynek? Dlaczego odbiera się ludziom możliwość skorzystania z innych usług? Gdzie jest urząd antymonopolowy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignite: lol, to przecież definicja wolnego rynku XDDD Na niepatoligcznym byłoby prawo że prawa do transmisji zawodów międzynarodowych mogą zakupić minimum dwa podmioty. Teraz jest wolny rynek, i ci co płacą najwięcej mogą zarządac wyłączności praw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignite: ok, ale czemu ktoś może wykupić wyłączne prawa w Polsce? To nie jest wolny rynek, że jeżeli stać cię na wystarczająco wysoka ofertę to możesz zabronić WSZYSTKIM firma w Polsce zakupienia praw?
@maciakowy: Nie wiem, nie ja piszę prawo. Piszę tylko, że mogę zrozumieć, że ktoś może wykupić prawa do polskiego rynku (czytaj telewizji po polsku), ale nie powinno być zabronione skorzystanie z innej telewizji z innego kraju.
To nie jest wolny rynek, tylko patologia. Bo narusza w ten sposób dobro konsumenta.
czemu ktoś może wykupić wyłączne prawa w Polsce?

@maciakowy @Ignite to właśnie jest absolutnie wolny rynek. Wybierasz (w tym przypadku Liberty wybiera) komu chcesz sprzedać i to robisz. Chcą sprzedać jednej firmie to sprzedają.

A to że prawo autorskie powinno zostać zniesione to inna sprawa
@OgurRicc: Tak, ale to miałoby sens, gdyby sprzedali jednej telewizji na całym świecie. W tym przypadku sprzedali wielu. Oni mają prawo sprzedać jednej w Polsce, lecz ja powinienem mieć prawo oglądać zagraniczną, która też została kupiła prawa od Liberty. Gdyby nie było sprzedane dla nich, to nie miałbym nic do gadania, bo inny przekaz nie istniałby. W tym przypadku istnieje. Skoro Unia wymusza taką samą pensję dla pracowników delegowanych, jest swobodny