Wpis z mikrobloga

2153 + 1 = 2154

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788361187080
Wydawnictwo: Powergraph
Liczba stron: 576
Forma książki: książka
Oczywiście jak zwykle dodaję ze sporym opóźnieniem.
Opowieści z meekhańskiego pogranicza to cykl do którego zbierałem się już jakiś czas. Szukałem jedynie jakiegoś fajnego wojennego fantasy i dostałem to na co czekałem, a nawet jeszcze więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pierwszy tom (a właściwie pierwsze dwa) to zbiór opowiadań dziejących się na granicach Imperium Meekhanu. Opowiadania północy nie są w żaden sposób powiązane z południem (i pozostałymi kierunkami wschód-zachód).
Pierwsza część północ opowiada o kompanii Górskiej Straży toczących swoje boje w górach Imperium. Jest to część którą oceniłbym na 9/10. Jest akcja, jest walka, są ciekawe motywy - wszystko to co chciałem dostać czytając tą książkę, a nawet lepiej.
Niestety (przynajmniej mi) opowiadania z południa nie przypadły, aż tak do gustu i oceniłbym je na 6,5/10, dla zachęty 7. Opowiada o wojowniku z pustyni, ale trochę bardziej o egzystencji mało walki dużo skoków między tym co było, jest i będzie. Jakaś halucynacja, taka sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak dla mnie trochę "przeopowiadane". Może też moje odczucia są takie bo akcja zwalnia wyraźnie. Niemniej końcówka pierwszego opowiadania z południa tak mnie zszokowała, że musiałem przeczytać je dwa razy.
Cała książka 8/10 wyciągając średnią (może trochę zawyżam, ale staram się docenić dobrych polskich twórców). Czytając tom pierwszy (a teraz będąc w połowie drugiego) odczuwam wrażenie, jakby nie była pisana przez polskiego twórcę świata fantasy. Każdy mówi, że Sapkowski to najlepszy polski fantastyk, myślę jednak, że pan kryjący się pod pseudonimem Robert M. Wegner jest jego godnym konkurentem.

#bookmeter #meekhan #fantastykabookmeter #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Yanush3564 - 2153 + 1 = 2154

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - P...
źródło: comment_1661606836G2Trbq2NlwHK7jXuafbOdc.jpg
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.5 / 10) (26 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 744
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-17 - Użytkownik 1234login ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-10 - Użytkownik DoubleM ocenił na: ★★★★★★★★★