Wpis z mikrobloga

Szukam smartwatcha i po dłuższej analizie na placu boju zostały:

Budżetowo - Amazfit GTS 3 - 499zł
Środkowa półka - Amazfit GTR 3 Pro - 799zł
Na bogato - Garmin Venu 2s - 1400zł

Wiadomo, chciałoby się Garmina, ale cenowo to znaczna różnica ;/

Pod względem wyglądu najbliżej mi do GTS 3 bo aktualnie mam BIPa i przyzwyczaiłem się do prostokątnego kształtu. Rozmiarowo też GTS 3 bo mam dość wąski nadgarstek. Sportowo w sumie z tego co będę korzystał to we wszystkich jest OK. Funkcje smart? Tu GTS 3 kuleje nawet w stosunku do GTS 2. Nie wrzucę tu muzyki, nie odbiorę połączenia, nie zapłacę. W tym przypadku GTR 3 Pro i zwłaszcza Venu 2s wyraźnie są lepsze, no ale temu też kosztują wyraźnie drożej.

Gdybym trafił na jakąś promkę na Venu 2s w okolicy 1100zł to może bym się skusił, ale tak to chyba pójdę w GTS 3. Orientuje się ktoś czy sparuję z tym czujnik Magene S3+? ANT+ zegarek nie ma, więc jakoś po bluetooth się da?

#smartwatch #amazfit #garmin
  • 14
@Tortex: moze juz zdecydowałeś. ale wszystkie amazfity o kant dupy potłuc jesli chodzi o dokładnośc zbieranych danych. W wielu testach sa na szarym końcu jesłi chodzi o puls, kroki itd. Jeśli nie chcesz przepłacać a stricte biegach wybierz jakies forerunner. jesli chcesz spotify to chyba ten 245 lub 255 ma taki wariant i gitara.
@madtrexx: Dzięki za odzew, ale już za późno. Na ten moment zdecydowałem się na GTS 3. Wiadomo, że Garmin to nie będzie, ale na pewno lepsza opcja niż BIP ;) Na szczęście do biegów tego nie potrzebuję, przede wszystkim rower, może basen, ale mniej więc wystarczy. Taka opcja pośrednia, zobaczę czy coś mi to daje, a ewentualnie potem kolejnym krokiem będzie Garmin. Już się też trochę przyzwyczaiłem do apki Amazfita co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tortex: mam venu o wolałbym fenixa lube forruennera. Niby OLED itd a koniec końców mają venu mniej możliwości niż reszta. Dlatego najlepiej sobie wybrać forruennera a jak więcej kasy to fenix. Pozdrawiam
@Tortex wszystkie venu są pozbawione paru funkcji. To taka zastępcza linia dla vivoactive. W zasadzie to nadaje się jedynie na siłownię i do wyglądania. Porównywałem od kolegi z fenix 5 nawet i dokledniejszy jest. Do biegania brakuje nawet podstawowej efekt treningu. A każdy do biegania zegarek forerunner to ma. Nawet ten najtańszy.
@Tortex co do venu 2 to wyłącznie ulepszyli baterie. Dodali nowy widzet główny ( ͡ ͜ʖ ͡) nie żebym bardzo narzekał. Ale w tej samej cenie miałem fenixa 5 wtedy na premierę i był zdecydowanie lepszy. Venu daje rade, ale do typowego all in one sporo brakuje.