Wpis z mikrobloga

tldr: jaka jest etiologia mocnej asymetrii twarzy i czy da się coś z tym zrobić?

chłop jakiś czas temu zrealizował że ma potwornie niesymetryczny ryj
a na zdjęciu przednią kamerką z odpowiedniej perspektywy to aż groteskowo wygląda ..
jeden polik napuchnięty chomiczy a drugi wklęsły mocno niemalże
hollow cheek
jedno oko względnie
przytomne_ a drugie opadnięte zmulone ;/

i teraz pojawia się pytanie - czy/jak można to poprawić?
a właściwie to najpierw - czy to kwestia tylko i wyłącznie wyjątkowo #!$%@? struktury kostnej czy może mięśnie też grają tu jakąś rolę i da się uzyskać poprawę nawet bez łamania kości twarzoczaszki?\*
kiedyś na insta widziałem laskę która twierdziła że jakimiś tam masażami/ćwiczeniami można uzyskać lifting twarzy i między innymi naprawić opadające powieki (i że zaprasza do swojego programu szkoleniowego xd)
wiadomo że brzmi to trochę zbyt ładnie ale może jednak coś w tym jest i jakieś efekty pozytywne można w ten sposób osiągnąć?
albo czy są jakieś zabiegi plastyczne/kosmetyczne (w sensie mniej inwazyjne niż łamanie kości xd) które mogłyby pomóc w tej kwestii?

\*tzn takiemu łamaniu i tak prędzej czy później będę się musiał poddać bo retrogenia ;/// (ale to odległa perspektywa póki co)
i też mnie zastanawia czy w czasie operacji ortognatycznej poprawiają przy okazji np przesunięcie w bok czy inne asymetrie szczękowo-żuchwowe? (wsm logiczne by było że owszem skoro i tak kroją kości i chcą je poskładać w zdrowy sposób ale nie znam się kompletnie i nie wiem jaki jest zakres tego krojenia i może jednak chodzi tylko o prawidłowe ustawienie żuchwy względem szczęki a że całość jest np lekko zrotowana w bok to już niezbyt ważne?)

#ortodoncja #looksmaxing #uroda #rozowepaski #mirabelkopomusz #medycyna #zdrowie #wyglad #chirurgiaplastyczna
  • 13
  • Odpowiedz
@Chodtok: niech idzie do jakiegoś specjalisty typu ortodonta+ chirurg szczekowo twarzowy albo chirurg plastyczny i wyjaśnij problem to dostaniesz odpowiedz i nie wierz w jakieś magiczne sposoby typu masaże albo inne pierdoły które zmienią twarz u dorosłego bez wyraźnej ingerencji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chodtok: U mnie była rotacja szczęki i usuniecie asymetrii więc to normalna sprawa dla dobrego chirurga. Dla lepszego efektu przy retro chirurg może też zrobić rotacje ccw jak wysunięcie żuchwy nie jest wystarczające.
  • Odpowiedz
@Chodtok: etiologia jest najczęściej taka, że masz złe nawyki życiowe.

Przykładowo - spanie. Prozaiczna sprawa, a ma ogromny wpływ na strukturę kostną twarzoczaszki. Śpiąc w niewłaściwej pozycji wywierasz siły na różne części twarzy i jeśli np. łuk zębowy jest przyciśnięty do ręki to jest wtedy duża szansa na zły rozwój dentalny. Będziesz mieć wąskie podniebienie, szczękę, nierozwinięte kości policzkowe itd. Jeśli cały czas śpisz na jednej stronie to naturalnie ta jedna
  • Odpowiedz
dziękuję dobry człowieku
a do kogo się właściwie zgłosić z tego typu rzeczami? (w sensie jaki rodzaj lekarza/poradni/cokolwiek, przez kogo Ludzie [...] są wysyłani na fizjoterapię?)

@MarteenVaanThomm:
  • Odpowiedz
@Chodtok: przez ortodontę/stomatologa. No zależy z czym. Ale raczej zacząłbym od ortodonty. Wykryje ci z miejsca wszelkie asymetrie łuków zębowych, żuchwy, mięśni żwaczy, krzywe zęby, zepsute zęby, ubytki i generalnie domknie temat prawie wszystkich klas wad szkieletowych twarzoczaszki i skieruje do ortognatyka jeśli będziesz chciał to leczyć. W kwestii mięśni, stawów w obrębie twarzoczaszki skieruje cię do fizjoterapeuty. Dobre kliniki dentystyczne mają u siebie wszystkich specjalistów, więc nie będziesz musiał wszystkiego
  • Odpowiedz
Wykryje ci z miejsca wszelkie asymetrie łuków zębowych, żuchwy, mięśni żwaczy, krzywe zęby, zepsute zęby, ubytki i generalnie domknie temat prawie wszystkich klas wad szkieletowych twarzoczaszki


ehhh no akurat ortodontka jedna już mi walnęła kamuflaż mojej ślicznej retrogenii zamiast odesłać do chirurga ;/
więc to nie takie oczywiste

@MarteenVaanThomm:
  • Odpowiedz
@Chodtok: no ale to mówisz, że nie interesuje cie kamuflowanie wad, tylko ich leczenie, chcąc nie chcąc sam też musisz mieć rozeznanie na czym jaka procedura polega, z czym się wiąże itd. Wykorzystuj lekarzy do własnych celów, a nie odwrotnie
  • Odpowiedz