Wpis z mikrobloga

@aleczynapewno92: Jeżeli odbiorcy mieszkają tylko w dużych miastach to można próbować szukać alternatywy, jeżeli adresy są rozrzucone to nie ma sensu. Konkurencja świadczy usługi tylko dla klientów umownych (masowych), więc jako klient indywidualny nie nadasz, ale pewnie przy 3000 listach da się dogadać xD.

IMO nie znam się na sprawach klientów umownych na Poczcie, ale może jak uderzysz do kogoś ogarniętego to jakąś lepszą cenę się ogarnie. Przecież są klienci umowni,
@aleczynapewno92:

Jak masz firmę, to możesz podpisać umowę na Przesyłkę firmową poleconą (miejscową i zamiejscową). Taniej raczej nie znajdziesz. Natomiast jakby miały to być listy w gabarycie L, to bardziej opłaca się nadać je jako paczki.
@aleczynapewno92: Jak polecone, to w zasadzie tylko poczta zostaje. Inni znani mi operatorzy tylko nierejestrowane doręczają.

Zadzwoń na infolinię dla klientów biznesowych, trzy tysiące naraz to jest bardzo dużo, przeciętny urząd pocztowy w tydzień tyle przerabia, więc nawet jest szansa, że odbiorą Ci to z firmy (żeby trafiło do punktu nadań masowych, a nie na zwykły urząd, który rzadko kiedy ma w ogóle frankownicę).
wlasnie forposta ma polecone, oni byli podwykonawca poczty wczesniej,


@aleczynapewno92: Nigdy o tej firmie nie słyszałem, a pracowałem w PP kilka lat i to w różnych miejscach. Podwykonawca ściśle incognito? Może @pcela coś kojarzy.
Ale chyba nie zaufałbym firmie, która nie umie upilnować domeny, a jak już ją straciła, to nie zaktualizowała linków na stronie i dalej kierują do squatera.
No i cena - 0,89zł netto za list niepolecony nie pozostawia
@piker:
Jeżeli chodzi o Forposta, to firmy nie znam, ale mają wpis w ROP (nr B-00448).
Z tego co sprawdziłem, to działają tylko w wybranych miastach (na stronie jest mapa i wyszukiwarka po PNA).

Oczywiście nie wykluczam, że mogli być gdzieś podwykonawcą dla PP, ale to raczej roznoszenie druków bezadresowych czy innej makulatury.
Znajomy kiedyś robił jako podwykonawca i umowę miał z lokalnym UP (główny UP na cały powiat, wcześniej to
@piker Przez 4 lata jak mieszkam na obecnym adresie, nigdy nie dostalem poleconego. Zawsze awiza. I każdy z domowników tak samo. Poczty Polskiej nie wybieram, aż nie muszę. O jakiej stracie domeny mówisz? nie jestem w temacie, widzę że strona działa. Cennik maja chyba nieaktualny po prostu. Z tego co czytam, byli jednym z głównych podwykonawcow PP. Wysyłkę mam w 2/3 na sama Warszawę tak naprawdę, może być ktoś stamtąd lokalnie, taniej.
@aleczynapewno92: PP generalnie nie korzysta za bardzo z dużych podwykonawców, więc bycie "jednym z głównych" to naprawdę ciekawe.
Mieli domenę *.pl, ale ją stracili (ktoś nie podumał i nie opłacił, a ktoś squatter im podkupił) więc teraz mają *.eu, ale dużo linków na stronie wciąż kieruje na starą domenę. To naprawdę trzeba wszystko olewać żeby stracić domenę, zwlaszcza z końcówką pl (taka domena nie wraca od razu do puli wolnych, ale