Wpis z mikrobloga

Cześć,

planujemy z ziomeczkiem ruszyć z okolic Krakowa w podróż autostopem do Serbii (Nowy sad+ Belgrad).
Robił ktoś ostatnio taka trasę? Jak myślicie ile czasu zajmie nam taka podróż w jedną stronę? Wiem że różnie to bywa ale może ktoś ma jakieś doświadczenia.
Dodatkowo pytanie czy nie mieliście problemu ze spaniem w namiocie na dzikusa w krajach po drodze tj. Słowacja i Węgry

Wszystkie porady mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #podruzujzwykopem #autostop #serbia #balkany
  • 6
@witam-andrzeej: jeździłam wiele razy w tamtą stronę. Zazwyczaj w 1 dzień udawało się dostać do granicy wegiersko-serbskiej. Jak staniecie na 7 za krzyżówka S7/7 to spokojnie możecie łapać z kartką na Serbię. Nawet w Libertowie idzie już złapać odpowiedniego kierowcę przy odrobinie szczęścia. Po Serbii jeździ się bardzo łatwo stopem.

Nigdy nie miałam problemu ze spaniem na dziko w żadnym z tych krajów. Jakby wam się dupa paliła z powrotem to
@witam-andrzeej: My mieliśmy dwa noclegi jeden na parkingu na autostradzie przy kamerach bo stwierdziliśmy że wtedy nam nikt nic nie zrobi i było okej i drugi na stacji w Serbii ponieważ dostaliśmy jakieś info że jeździ jakaś mafia i okradają turystów. Imo najlepiej odejść trochę od drogi pod jakiś lasek albo łąkę i tam się rozbijać tylko przed zmrokiem sobie ogarnijcie teren i rano wcześnie wstańcie.