Wpis z mikrobloga

Czaje się do kupna Macbooka. Tylko teraz — brać Air M1 (M2?) w wersji 16/512, czy warto dopłacić do podstawowego MBP z M1 Pro?
Poza takim typowym kanapowym użytkowaniem to z będę na nim kodzić różne rzeczy, od skryptów w Pythonie, przez apki Android/iOS + emulator aż po AI/ML (jak się w końcu zbiorę, żeby tego nauczyć). Montowania wideo czy edycji zdjęć się nie spodziewam, żebym nagle zaczął potrzebować.
Z tego co czytam, to wydaje mi się, że Air by starczył, ale z drugiej strony, nie lubię często zmieniać posiadanych sprzętów i chciałbym z niego korzystać przez najbliższe 5+ lat w miarę sprawnie. I przez to myślę nad dopłatą do M1 Pro.

Co myślicie?
#apple #macbook #macbookpro #macbookair
  • 11
@CytrynowySorbet: przechodziliśmy przez identyczny dylemat niedawno apropo kompa do pracy dla różowej i wybraliśmy M1 Pro.

M2 Air w wersji 16/512 jest za drogi. M1 pro ma w zasadzie wszystko lepsze:
- ekran z HDR
- głośniki !!! tu jest mega różnica
- chłodzenie i wydajność

Jak już i tak masz wydać okolice 9K na kompa to zdecydowanie warto dołożyć do pro. Na minus to jedynie jest bardziej klockowaty i odrobinę
@jfrost: gorszy config odrzucam krótkofalowo może byłby i ok, ale że chcę go używać te 5+ lat, to wolę jednak poniżej tego nie schodzić. I ten M1 Pro właśnie mega kusi.

@Sliv3r: dzięki za opinię. Ja się generalnie nie boję o wydajność teraz. Bardziej zastanawiam się jak to będzie za te 4-5 lat. A no i M1 Pro ma ogromną zaletę że wspiera 2 zewnętrze ekrany, a do tego jestem
Do wczoraj miałem bardzo podobny problem, mianowicie nigdzie u oficjalnego reselera nie kupisz Mb pro z procent M1 16gb/512. Wszędzie jest wyprzedany, byłem osobiście u wszystkich reselerow i nie ma szans na nowe. U mnie osobiście wybór padł na wersje 14 cali w podstawowym konfigu. Masz promke na RTV za 9399 jakbyś był zainteresowany. Najlepsza cena od momentu premiery tego modelu dlatego się skusiłem.
mam nadzieje że wziąłeś dysk 1tb chociaż?


@Lordon: nie, podstawowe 512 GB. Uznałem, że będzie wystarczające, bo na obecnym mam jeszcze z 200 GB zapasu, a mam tam sporo gier, których na Macu nie będzie. A jak coś, to kupię jakiś szybki dysk zewnętrzny na dane.

Masz promke na RTV za 9399 jakbyś był zainteresowany. Najlepsza cena od momentu premiery tego modelu dlatego się skusiłem.


@Cudi3: w piątek w RTV
@CytrynowySorbet: Tez tak myślałem kiedyś dlatego wziąłem 128gb ssd w 2013, w tym roku w końcu poszedłem po rozum do głowy i jak brałem moją 16”wziąłem 1tb dużo większa wygoda niż noszenie zawsze ze sobą dysku 4TB XD