Wpis z mikrobloga

Nie ma co ukrywać - Zelenskyy to bohater.
Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow miał powiedzieć Zełenskiemu, że wszyscy partnerzy Ukrainy dawali jej "prawie zero szans" na powodzenie. Nie otrzymamy wiele pomocy w pierwszych dniach, bo oni będą obserwować, jak będziemy w stanie bronić kraju. Może nie chcą, żeby duża ilość broni wpadła w ręce Rosjan — miał powiedzieć Daniłow. Mimo pesymistycznych prognoz, Zełenski miał opierać się sugestiom o ewakuacji z Kijowa, uważając, że spowoduje to zapaść państwa.Nie chcę umrzeć, tak jak wszyscy. Ale wiem na pewno, że jeśli o tym będę myśleć, to już jestem martwy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rozproszenie-sil-przed-inwazja-rosji-uratowalo-ukraine/fffcf60,79cfc278

#ukraina #polska #neuropa
  • 11
@schrader: Trochę kobiet tam jednak walczy. Może mogłoby więcej, nie wiem. To jest nowoczesna wojna i facet z komputerkiem robi więcej zniszczeń niż dwudziestu tradycyjnych żołdaków z bronią w ręku. Przynajmniej na razie Żeleński nie mówi że ma za mało żołnierzy, tylko że za mało broni
@schrader: Ok wielce oświecony. Płacz dalej jak to się kobiety lepiej traktuje a mężczyźni walczą jak to czynili od setek lat. Gdyby cię magicznie przenieśli na warszawską Wolę lat 90. nie przeżyłbyś tygodnia, wytarliby tobą podłogę. Kiedyś doceniało się twardych mężczyzn a teraz śmiech na sali.