Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak to jest z tymi Węgrami? Jade pierwszy raz zapakowany po same kule. Ktoś podpowie jak z wjazdem/wyjazdem dokladnie rozchodzi mi sie o wagę. Można wyczytać, ze jedni omijają jak nie ma stróżów, drudzy mówią, ze i obowiazkowo. Gdzie wjechac? Skad pobracjak kwity? Wjezdzam, rozladunek, zaladunek, wyjezdzam

#zycietruckera #bekaztransa
  • 22
  • Odpowiedz
@mbostr wagi są odpowiednio oznakowane, także w sumie ciężko je przeoczyć, zjeżdżaj obowiązkowo nawet jak jesteś pusty, tak zapobiegawczo, ponieważ kara za brak wjazdu na wagę to 1500 lub 2000€ nie pamiętam dokładnie. Od której strony jedziesz? Jakie przejście graniczne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mbostr: na autostradzie masz wagi gdzie kazdy zjezdza jak to ominiesz i bedzie kontrola to jestes mocno w dupie, tak samo jak sie przykleisz za kimś wtedy sciaga oba auta do kontroli, na bocznych wagach typu kolo redstagu czy banevre mozesz walić dlugimi albo schowac sie za innym i cie nie sciagnie
  • Odpowiedz
  • 1
@mbostr Żadnych kwitów nie pobierasz, jedziesz zgodnie ze znakami, jak będziesz przeładowany to wyświetli się informacja na znaku, że masz zjechać w konkretne miejsce. Generalnie nie da się raczej nic popsuć.
  • Odpowiedz
@mbostr 2 tygodnie temu jechałem tym przejściem, nie było tam wagi, tylko celnia sciagala rumunow bulgarow i turkow, ale jak wjedziesz na Węgry zwracaj duza uwagę na znaki, jak będzie waga znak sam Cię pokieruje jak na nią zjechać
  • Odpowiedz
@mbostr jedziesz pierwszy raz. Masz box do opłat ? Jak nie to musisz wykupić winietę na daną trasę. Jak wykupisz i zjedziesz z trasy to może być kara jak bedzie stało auto które kontroluje opłaty. Na Węgrzech raz płaciłem za wagę mandat bo wyszło na całości 41t. Zapłaciłem około 140e
  • Odpowiedz
@mbostr przy autostradzie normalne pompy ale na noc jak u Niemca ( ͡° ͜ʖ ͡°) często gęsto staje się na parkingach marketowych typu Tesco. Jak znajdziesz to śmiało można na noc stanąć nie powinni robić problemu. Tylko stawia jak najdalej od wejścia.
  • Odpowiedz
@mbostr tak jak kolega wyżej pisał, ale nawet o późnej porze idzie na siłę się wcisnąć, ogólnie polecam apke truck parking europe, nieraz warto zjechać z autostrady, na jakiś boczny parking np tataparking koło tatabanyi
  • Odpowiedz