Wpis z mikrobloga

Tak trochę ostatnio się zainteresowałem biochemią i naszła mnie taka myśl, że białka to nanomaszyny i to skonstatowane z taką finezją, że szczęka opada (przykład hemoglobina w filmie). Maszyny w najmniejszej możliwej skali bo tam pozycja każdego atomu "coś robi".

Jak to mogło powstać samo z niczego???
Coś mi się wydaj, że życie na Ziemi to Sonda von Neumanna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak bardziej zgłębimy temat, następne narzędzia podobne do AlphaFold może pozwolą nam projektować białka robiące niesamowite rzeczy... zmieniać ciało, leczyć choroby.

HEMOGLOBIN AND MYOGLOBIN BIOCHEMISTRY

#nauka #biologia #technologia #biochemia #futurologia #deepmind
FX_Zus - Tak trochę ostatnio się zainteresowałem biochemią i naszła mnie taka myśl, ż...
  • 8
@Piastan: no, że pierwszą komórkę (DNA) zaprojektował ktoś gdzieś indziej ale już w niej było zapisane zbadanie planety a potem szukanie kontaktu, kolonizacja innych planet.... to takie moje luźne pół żartem spekulacje, nie jakaś teoria za którą oddałbym życie, żeby była jasność ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Piastan: chyba, że chodzi ci o powstanie "życia", inteligencji (tego co nas niby zaprojektowało) to może to "pierwotne życie" to inny proces dlatego na Ziemi nie jesteśmy w stanie odtworzyć powstania
życia od "nieżywego" materiału. Mam nadzieję, że domyślasz się o co mi chodzi bo chyba lepiej nie umiem tego opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piastan: no to pierwsze życie na innej planecie może być inne od naszego, miało tam lepsze warunki do powstania.

Bo w naszym przypadku na Ziemi tak na prawdę nie wiadomo jak powstał pierwszy organizm, tego procesu nie udało się odtworzyć w laboratorium z tego co wiem. Jest garść spekulacji i domysłów ale bez żadnych większych konkretów.

A to jak działają komórki to po prostu jest "makabryczy przeskok" w stosunku do nieożywionej
FX_Zus - @Piastan: no to pierwsze życie na innej planecie może być inne od naszego, m...
@kartofel: no właśnie obejrzałem to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jestem ekspertem ale cała seria filmów z tego kanały na temat powstania życia, bardzo sceptyczna do obecnie dominujących teorii. Ależ niesamowita zagada ten początek życia na Ziemi.
FX_Zus - @kartofel: no właśnie obejrzałem to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jestem ekspertem ale cał...