Wpis z mikrobloga

#matura #przegryw
Hejka!
Pytanie,
jak trudno jest zdać mature z historii lub matmy/geografii na 90%? Tzn 3 lata #!$%@? i wyciskania z siebie 100% (no bo pierwszy rok to żeby se plan tej nauki zrobić) powinno wystarczyć? Czy jak sie układa ta proporcja na płaszczyźnie nauka - wynik matury?
Średnio-słabe liceum mat geo, chce na prawo iść. Iq ok. 105-110
  • 22
  • Odpowiedz
@bazyli29391: 3 lata to na luzie. Prawdę powiedziawszy rok zapier#olu by wystaczyl ale jak chcesz mieć pewność dobrze zdanej matury to ucz się tego w wolnych chwilach i zapisz się na jakieś kółka itp
  • Odpowiedz
@bazyli29391: ale próbuj, jeśli masz na to mental i wolę walki to może Ci się jakoś udać. Jeśli chodzi o maturę, to z takim planem na przygotowanie się bez problemu dasz radę ją dobrze zdać, przynajmniej z geo i historii, pytanie jak do tej pory było z matmą?
  • Odpowiedz
@bazyli29391: Mordo, tyle iq to ci wystarczy spokojnie, znałem taką babę, to kretynka, a prawo skończyła. 105 iq to ona na pewno nie ma, a jeżeli ma, to ja w porównaniu do niej jestem superiorem intelektualnym. xD
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: tak czy siak sporo tej pamięciówki tam jest. Plus umiejętność rozwiązywania problemów prawnych. W sumie tępe jule, które spotkałem w trakcie edukacji pokończyły studia, it’s over dla chłopa.

@bazyli29391: jak nie masz wrodzonych zdolności, nie istnieje coś, co przychodzi ci z łatwością i jesteś wyrobnikiem to niestety tak.
  • Odpowiedz
@bazyli29391: Trzeba, ale to już zależy jak wolisz do tego podejść. Dla mnie dużo lepiej działa coś takiego jak wyżej przytoczyłem. 3 lata to zdecydowanie zbyt dużo materiał na maturę nie jest wcale taki obszerny, szczerze to moje egzaminy po konkretnych latach na studiach były dużo bardziej wymagające, niż przygotowanie się do matury na te 90%.
  • Odpowiedz
@bazyli29391: powodzenia bracie. Najważniejsze jest, żeby to co robisz sprawiało Ci przyjemność i żebyś nie musiał sie do wszystkiego zmuszać, w przeciwnym razie masz prosty przepis na porażkę. Regularność Ci na pewno pomoże, staraj się też systematycznie porządkować wiedzę i robić notatki/kompedium wiedzy z danego działu, to potem ułatwi sprawę. I olej przedmioty, ktore nie są dla ciebie przydatne. Oceny nie mają znaczenia i mówię to nie jako nieuk, tylko
  • Odpowiedz
@bazyli29391: Na oko nie obliczysz sobie iq, po drugie do tego potrzebujesz czystej wiedzy, możesz mieć wiedze bez bycia jakimś inteligentnym gościem, mając 3 lata nauczysz się wszystkiego jak chcesz i to nawet bez dobrych predyspozycji
  • Odpowiedz