Wpis z mikrobloga

potrzebuje waszej porady mirki

jestem junior #frontend (react+ts) z lekko ponad rokiem expa i zarabiam aktualnie 6k brutto na zleceniu, w czerwcu mialem podwyzke o 30%

teraz trafilem do nowego projektu (ktory podobno jest super wazny) i ogolnie czuje sie mocno niedoplacony i znowu chcialbym isc o kolejna podwyzke 30% (a moze powinienem wolac jeszcze wiecej szczegolnie, ze #!$%@? na smieciowce bez urlopu?)

#programowanie #pracait
  • 13
Dobrze się rozmawia o podwyżce jak powiesz że inna firma już tylko czeka aż podpiszecie umowę ;)


@Agr0s:
I ile razy taką kartę wyciągniesz :P?

@wybacz
Zależy jaką masz pozycję w firmie, jak pewnie się czujesz itp. może warto wyłożyć sprawę jasno
@Agr0s:
To zrozumiałe, ale jak dadzą tyle ile chcesz i zostaniesz to kolejnym razem powiesz to samo? Dajcie więcej albo odchodzę? To jest jakiś sposób, ale w pewnym momencie mogą to ignorować
@Agr0s: bez sensu. mowisz wtedy ze firma proponuje wiecej niz faktycznie proponuje i czy przebiją tą oferte, wtedy coby sie nie stalo to #wygryw
tylko oferta musi byc realna zebys nie zostal z niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wybacz: Jak chcesz walczyć to walcz, ale z perspektywą rocznego juniora który chce 9k to mogą uznać że lepiej kogoś nowego. No i kolejna podwyżka po dwóch miesiącach to jakiś żart, pogoniłbym takiego z firmy ;-)
@Koliat:

No i kolejna podwyżka po dwóch miesiącach to jakiś żart, pogoniłbym takiego z firmy ;-)


wiem, ze to brzmi rozszczeniowo, ale literalnie po tym jak dostalem podwyzke, firma wstawila ogloszenie na #!$%@? stazyste za stawke jaka mam po roku XD
@wybacz już prędzej poszukaj innej firmy która Ci zapłaci tyle ile chcesz - raczej niz męczyć się w obecnej skoro odczuwasz dyskomfort z powodu ich polityki płacowej ;)
No i kolejna podwyżka po dwóch miesiącach to jakiś żart, pogoniłbym takiego z firmy ;-)


@Koliat: zastanowiłbym sie czy nie pogonic firmy, 4.5k na reke po roku? Jesli jest troche samodzielny i dobrze sie rozwija wdrazal przez te pol roku, to spokojnie teraz dostanie duzo wiecej. a 30% moze swiadczyc o tym ze wczesniej byl niedoplacony po prostu ;) ale nie wiem z jakim poziomem zaczynal, junior juniorowi nierówny :)
@wybacz: ok, no to troche lepiej. w kazdym razie waznosc projektu to 1, pytanie na ile jestes Ty w nim wazny, na ile samodzielny, jak rozwoj i nauka.. :)