Wpis z mikrobloga

#aliexpress #chinskietelefony

Dodaję obiecany wczoraj unboxing mojego nowego Faea F1. Trochę było przygód z moim pierwszym zamówieniem na Ali- pierwsza paczka zaginęła, zwrot pieniędzy, zakup, druga dotarła i to bez VATu :)

Nie chcę się rozpisywać co do wad i zalet tego telefonu, mam go pierwszy dzień więc to bez sensu. Napiszę pierwsze wrażenia:

-Wyświetlacz: 4,5" 720P, kolory wydają mi się lekko blade, ale rozdzielczość dla mnie piękna :) dla tych, którzy bojąsię za dużego telefonu- 4,5" to dla mnie optimum, ani malutki, ani cegła. Kąty widzenia OK.

-Antutu: 10656 rozważałem zakup wydajniejszego ZTE V967S, ale miał gorszy wyświetlacz i aparat, a nie gram w wymagające gry, tylko w proste zabijacze czasu więc wolałem ten lepszy wyświetlacz i aparat kosztem wydajności.

-Dotyk: nie zauważyłem niczego złego, może jedynie gorsza reakcja podczas gry na mrozie (strasznie zimne ręce mam, nie wiem czy to ma wpływ).

-Wygląd: na prawdę super, prosty i stylowy.

-Dźwięk: z głośniczka jak to z głośniczka, lipa. Słuchawki- właśnie uświadomiłem sobie że nie sprawdzałem i podłączyłem słuchawki od Nokii których zawsze używałem i zdębiałem, tragedia, nie słychać niektórych zakresów częstotliwości w słuchawkach (z mikrofonem i przyciskiem do odbierania). Przypomniałem sobie jednak wpis na mirko o tym że ktoś kupił sobie słuchawki z mikrofonem z chin i mu tak grały, a po wciśnięciu przycisku- normalnie. Nacisnąłem przycisk i zagrało prawilnie. Czyli inna kolejność styków. Na zwykłych słuchawkach (3-pinowym jacku) działa normalnie. Co do samego dźwięku- szału nie ma, ani dobrze, ani źle. Jak to zwykły telefon.

-Działanie systemu: płynnie, nie miałem zwiechy.

-Wifi i zasięg komórkowy: zarówno WiFi jak i karty (Aero2 i PLAY) działają bez zarzutu.

-Aparat: za bardzo go nie testowałem, zrobiłem zdjęcia pudełka od kremu w sztucznym oświetleniu wyglądało nieźle nawet po przybliżeniu. Lustrzanka to to nie jest, ale jestem zadowolony.

-NFC: byłem przejść się z kumplem który ma telefon z NFC i bez bicia przyznaję się że zapomniałem go poprosić żeby sprawdzić.

Screeny które są w drugim zestawie zdjęć są po zainstalowaniu ADW Launchera i skórki imitującej MIUI (waham się czy nie instalować- custom romy nie obsługują NFC i breathing light)

Ogólnie uwagi:

-Znaki dotykowych przycisków "cofnij" i "opcje" były narysowane na folii, a nie ma ich narysowanych na telefonie, nie są też podświetlane. Trzeba po prostu wiedzieć że tam są :)

-Wydawało mi się że przyciski głośności na początku normalnie, lekko się naciskały, teraz trzeba używać sporej siły (nie ma wyczuwalnego skoku) żeby zadziałały. Nie wiem co się stało.

-Ładowarka co prawda jest europejska, ale nie za bardzo można włożyć ją do gniazdka bo u podstawy ma kształt prostokąta który nie wejdzie do gniazdka z bolcem :) Korzystam z innej ładowarki więc to dla mnie nie problem, ale to podobno dość powszechne u chińczyków, nawet jeśli dają przejściówkę to często nie pasują.

ZDJĘCIA:

http://imgur.com/a/swOKQ

SCREENY:

http://imgur.com/a/lLaAG

Zawołuję: @Felonious_Gru (prosił żeby go zawołać a teraz usuwa konto...) @Orkan_Ksawery (nie pamiętam czy prosiłeś, gadaliśmy na temat paczki)
  • 22
Dzięki za ciekawą recenzję. Procesor może i słaby, żeby odpalić zaawansowane gry, ale problemów ze złapaniem fixa to Ty nie będziesz mieć. Czytałem gdzieś, że ten procesor strasznie się grzeje i wtedy może się telefon zawieszać, więc cieplutko w rąsie będziesz mieć :) Ciekawe czy byłoby widać różnicę między wyświetlaczem w Lenovo A820 a Twoim F1. Teraz by wypadało zainstalować jakiś dobry custom rom, o ile taki jest...

U jakiego sprzedawcy zamawiałeś?
@MasterYoda: dzieki za relacje, jakis czas temu wplacilem siano na walutowe i tak ciagle zwlekalem z zakupem ale teraz klikne, kupiles na alim ? bo mozna kupic bezposrednio na stronie producenta z kurierem w cenie 159$
@JanuszEichler: SINGAPORE POST

Wysłanie przesyłki 2013-12-20 15:08 SINGAPORE SŘ5

Nadejście przesyłki 2013-12-26 09:35 WER Warszawa

Wysłanie przesyłki 2013-12-27 11:27 WER Warszawa

Nadejście przesyłki 2013-12-27 14:29 UP Włocławek 2

Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2013-12-30 08:32 UP Włocławek 13

Przekazanie przesyłki do doręczenia 2013-12-30 08:32 UP Włocławek 13

Doręczenie przesyłki 2013-12-30 14:41 UP Włocławek 13

@PanMihau: u kuriera praktycznie w 100% paczki przechodzą przez urząd celny więc zapłaciłbym ponad stówkę (PLN) więcej
@goromadska: długo szukałem telefonu, zawsze rozważam dokładnie wszystkie zakupy, a tym bardziej takie egzotyczne :) byłem bliski kupna ZTE V967S ale z opisanych już powodów zrezygnowałem. Czytałem opinie, recenzje, oglądałem wideorecenzje. Przeglądałem dostępne ROMy.
@goromadska: czytałem kiedyś ten temat, wydaje mi się że gdzieś w necie natknąłem się na informację że tych przycisków nie widać (nie są narysowane) i nie są podświetlone, chyba nie chcieli psuć designu- jedynym wyróżniającym się elementem na czarnym przodzie telefonu jest przycisk HOME z breathing light
@MasterYoda: U mnie też się nie świecą, nie są wyczuwalne i narysowane na czerwono, ale słabo je widać. Mają też małą powierzchnię działania. Bywa jeszcze męczące, ale już wiem że to kwestia przyzwyczajenia :)