Wpis z mikrobloga

Ok wołam wszystkich zainteresowanych.

Żyje, ABW nie wjechało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalezisko dla zainteresowanych: https://www.wykop.pl/link/6787933/ciag-dalszy-afery-z-wyciekiem-z-getin-banku/

Dzisiaj skontaktował się ze mną bank celem umówienia odbioru dokumentów.
Z informacji mi przekazanych wszczęli postępowanie incydentu security u siebie pod nadzorem Inspektora Danych Osobowych.
Nie wspomnieli nic o poinformowaniu UODO.
Ma przyjechać ktoś odebrać dokumenty, jednak to ja musiałem spytać jak mam tego kogoś zweryfikować (xD)

Chcą abym podpisał oświadczenie że zrzekam się dalszego przetwarzania danych osobowych tych osób...
Tutaj nie wiem czy cokolwiek podpisywać bo wcale nie chciałem stać się administratorem tych danych. Natura kraju w jakim żyjemy podpowiada mi - NIC NIE PODPISUJ ()
Czuję że to jakaś ich dupokryta.

Jak coś to planuje nagrać całe przekazanie dokumentów - tak na wszelki wypadek.

W komentarzach wołam osoby plusujące do wołania, ale nie wiem czy nie dostanę po jakimś czasie blokady na komentowanie (jest chyba limit) więc proszę o cierpliwość.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM MIRKOM za ciepłe słowa, pomoc, rady, śmieszki, straszenie i masę wiadomości na PW :)

#getinbank #afera #banki #kredythipoteczny #security
  • 288
  • Odpowiedz
MIRECZKI SPOKOJNIE.

NIC NIE MAM ZAMIARU PODPISYWAĆ.
Wręcz zastanawiam się czy się z ta osobą nie umówić na komisariacie i tam spisać stosowną notatkę.
  • Odpowiedz
Chcą abym podpisał oświadczenie że zrzekam się dalszego przetwarzania danych osobowych tych osób...

No ładnie, urzędowy odpowiednik pytania "Czy nie bije pan już swojej żony" xD

Jedyne co imho możesz podpisać bez prawnika to protokół przekazania z wyraźnym zapisem: "Przekazuję nieotwierane dokumenty otrzymane w związku z pomyłką w adresacji od strony banku. "
Spotkanie na komisariacie to też dobry pomysł, ale tak czy siak, pamiętaj o dupochronie ze swojej strony.
@Polska5Ever:
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Dzięki za wołanie i napiszę to c reszta - nic nie podpisuj.
To co przedstawiłeś brzmi jakbyś te dane przetwarzał do teraz i nagle się zrzekasz tego 'przywileju'.
Ciekawe, czy jakby wyszły jakieś kwiatki z ich wyciekiem ktoś by nie zapukał do drzwi.
  • Odpowiedz
Wręcz zastanawiam się czy się z ta osobą nie umówić na komisariacie i tam spisać stosowną notatkę.


@Polska5Ever: Znając polską policję nie będą wiedzieli jak się zachować i ,skoro nie doszło do przestępstwa, odeślą Cię z kwitkiem
  • Odpowiedz
A też takie #!$%@? mikrow znawców i logika, że jak podpisujesz coś o przetwarzanie danych to się przyznajesz niby że to robiłeś XD A OP pewnie przekręcił słowa i napisał jak zrozumiał albo zapamiętał.

Jeśli objął w posiadanie jakie dane, niezależnie z jakiego powodu, to musi pewnie podpisać że zbywa te dane na rzecz konkretnego podmiotu. Przez "przetwarzanie danych osobowych" ustawa rozumie m.in. uwaga, przechowywanie. Więc jeśli trzymał karton za tapczanem i
  • Odpowiedz
Wręcz zastanawiam się czy się z ta osobą nie umówić na komisariacie i tam spisać stosowną notatkę.


@Polska5Ever: Pierwsze co powinieneś w ogóle zrobić to zadzwonić do adwokata, przegadać to z nimi a nie się zastanawiać czy iść na policje czy coś podpisywać czy nie. Jakby to powinna być twoja pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić a tego nie zrobiłeś.
  • Odpowiedz
MIRECZKI SPOKOJNIE.


NIC NIE MAM ZAMIARU PODPISYWAĆ.

Wręcz zastanawiam się czy się z ta osobą nie umówić na komisariacie i tam spisać stosow


@Polska5Ever:

To pseudo-bank Czarneckiego. Wystarczy, że zaniesiesz to do jakieś państwowej instytucji i będziesz bezpieczny :) Problem miałbyś na pewno większy, gdyby temat dotyczył państwowego banku.

Już jeden bank (słusznie) mu zabrali.

Idź na policje z tym, lub do prokuratury i elo ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz