Wpis z mikrobloga

Całkiem spoko ta 920 ale poważnie zastanawiam się czy jej nie zwrócić przez baterię.

Mam Lumię od 3 dni. Po całonocnym ładowaniu odpiąłem telefon od ładowarki o godzinie 8.

Około 16 dostałem małego zawału widząc, że bateria zdechnie za 2 godziny, 8 godzin po tym jak odłączyłem ją od ładowarki.

W tym czasie gadałem przez 5 minut przez telefon. Mam 3 konta email ustawione na ściganie maili co godzinę. Aplikacje zamykałem, wylogowałem się z czatu fejsbukowego i telefonu prawie nie dotykałem.

Czy to jest normalne?

Fakt, że kilka aplikacji miało pozwolenie na działanie w tle.

Jutro zrobię podobny test z zablokowanym: Foursquare, miCoach, App Special, Endomondo, Facebook, Filmweb, City Lens, MyFitnessPal, Nokia Konkursy, Nokia Trailers, Toshl Finance. Zostawię tylko Bing Weather.

Nie liczyłem na cuda (działenie przez 48h bez łądowania) ale fajnie byłoby gdyby nie trzeba było ładować telefonu co 8 godzin...

Umowę podpisywałem u kuriera więc jeśli jutro bateria będzie tak samo długo działała to odeślę telefon z powrotem.

Na wyświetlaczy nie było folii więc zgaduję że ktoś ją przede mną miał i zwrócił, zastanawiam się teraz czy to nie przez problemy z baterią.

Co o tym myślicie Mirki?

#lumia920
źródło: comment_XZzTQS9g67upeuMNzs0rbB6ccapOnj5L.jpg
  • 10
@RisingKnee: Nie do wszystkich telefonów dają folię, ale serio coś Ci zbyt szybko się rozładowuje, mój HTC 8s przy użytkowaniu tylko do telefonowania ok.10 min + kilka smsów, trochę internetu trzyma 3 dni, a jak go używam intensywnie to spokojnie wytrzyma jeden, a pada w połowie drugiego
@kaskaderMike: @Sixzeroeight: no powiem wam, że po zastosowaniu się do kilkunastu porad o przedłużaniu życia baterii dużo się nie zmieniło. Ładuję telefon średnio 1.5 raza dziennie.

W sumie już mi to tak bardzo nie przeszkadza: w pracy i w domu mam gniazdka ;) a do motocykla zamontuję sobie zapalniczkę i ładowarkę samochodową. Da się żyć. Nie żałuję (jeszcze) ;)
@RisingKnee: Sprawdź te aplikacje w tle. Choć w gruncie rzeczy żywotność baterii i tak zależy od Twojego użytkowania - jeśli masz włączonego GPS'a, aplikacje w tle, WiFi+3G i gadasz to choćby skały srały Twój telefon nie potrzyma długo :)
@kaskaderMike: @RisingKnee: Zastosowałem te wszystkie porady, wyłączyłem aplikacje w tle i zrobiłem 2 razy ten motyw z wyłączaniem telefonu i włączaniem potem trybu samolotowego i mam wrażenie, że jest nieco lepiej, ale i tak bateria znika w oczach... Szczególnie podczas grania w szachy przez neta... Po dość intensywnym użytkowaniu dzisiaj od 6:30 do teraz zostało mi 35%. Wliczając jakieś 30-60 minut grania, 1.5h internetu parę smsów i 40 minut słuchania