Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki na JDG.
Czy warto korzystać z usług firm jak ifirma czy infakt (w obu przypadkach z ksiegowymi) w przypadku gdy chcę załozyć JDG? czy totalny amator poradzi sobie z prowadzeniem jdg za pomoca takich serwisow?
Czy lepiej wziąć kogoś na miejscu zeby ew. podjechać i pogadać?

Strach jest.
#programista15k #jdg
  • 12
@pawcio: To zależy jaki z Ciebie typ człowieka, jak ciekawi Cie jak coś działa w środku to dasz sobie rade. Na założenie JDG i wczytanie się we wszystko co potrzebujesz szacuje ze potrzeba ok 20h. Potem wystarczy 15-30minut na miesiąc. Mi najbardziej spodobał się Infakt, założyłem sobie konto na wfrima i firma żeby sprawdzić. Możesz sobie wziąć te usługi z księgowym dużo drożej ale tych z Infaktu nie polecam bo ostatnio
@pawcio: Taki księgowy dostępny "na miejscu" raczej weźmie dużo więcej niż taki "internetowy". Skoro kompletnie się nie znasz i masz stracha (co jest zrozumiałe) to weź sobie na początku wyższy pakiet. Wypytasz księgowego co i jak, nauczysz się, a później zdecydujesz czy czujesz się na siłach samemu pchać ten wózek.
@pawcio: w pakiecie z księgowym dasz radę. Te serwisy mają duże bazy wiedzy z gotowymi odpowiedziami na 99% Twoich pytań.
Na początek polecam pakiet z dedykowanym księgowym i może też z opcją przechowania dokumentów, to wiele nie kosztuje a wtedy o księgowości totalnie nie myślisz, tylko przy podatkach warto sprawdzić czy wszystko OK.
Podrzucam mojego reflinka do ifirmy z której korzystam już 5 lat https://www.ifirma.pl/
@pawcio: Jakbyś chciał to ja mam ogarniętą księgową z wieloletnim oświadczeniem w IT, zawsze ją polecam jak ktoś jest z branży i ma pytania finansowo/księgowe. Stacjnarnie jest w Krk ale prowadzi ludzi z całej Polski. Jakbyś miał pytania, chciałbyś konsultacji przed założeniem działalności, potrzebujesz poprowadzenia krok po kroku przy ogarnianiu firmy lub po prostu szukałbyś ogarniętej księgowości w dobrej kasie to mogę szczerze polecić. Odezwij się na prv jakbyś chciał namiar,