Wpis z mikrobloga

mirki, planuje wykonać budżetowe lamelki na ścianę - tylko zamiast korzystać z gotowych ścianek z leroya myślałem żeby zrobić je z jakiejś grubej płyty meblowej pociętej na paski 3-4cm.

Lamelki będą malowane na czarny kolor w całości. Kantówki wychodzą teź troche drogo dlatego chciałbym Was zapytać jaki rodzaj płyty mógłby je zamienić? Do wyboru są mdf, osb, wiórowe, sklejka, hdf i jeszcze pewnie jakieś inne. Myślałem o grubości 22+mm. Każdą płytę można malować czy może coś się wybrzuszyć?

I jeszcze pytanie na koniec - czy da się pociąć te płyty pilarką z prowadnicą czy będzie strzępić i lepiej to zlecić przy zakupie?

#diy #urzadzajzwykopem #zrobtosam #wnetrza #remont #mieszkanie
Airon1337 - mirki, planuje wykonać budżetowe lamelki na ścianę - tylko zamiast korzys...

źródło: comment_1661167220lt1yQ2A7AFpJJv7E3FZb6H.jpg

Pobierz
  • 24
@Airon1337: Ja bym to robił z MDFu ale opie, jak zlecisz cięcie płyty w markecie na takie paski, to taniej ci wyjdą kantówki. Pilarka z prowadnica powinna być spoko, sprawdź na jakimś odpadzie, ale musisz zadbać żeby płyta była podparta najlepiej na całej długości cięcia bo im dłuższa płyta, tym bardziej w drgania będzie wpadał cięty kawałek i im wiecej zębów na tarczy tym lepiej. I nie śpiesz się.

Ogólnie lepiej
@Airon1337: ulewa mi się jak znów muszę takie lamele produkować - ani to ładne, ani praktyczne w utrzymaniu.
Jeśli już chcesz robić lakierowane to tylko MDF...tylko laminowany. Ale musisz to ładnie pociąć żeby krawędź się nie wyszczerbiła, zapodkładowć przynajmniej krawędzie i dopiero lakier.
W warunkach domowych niewarte zachodu.
PS: nie mam pojęcia ile to w marketach kosztuje
I jeszcze pytanie na koniec - czy da się pociąć te płyty pilarką z prowadnicą czy będzie strzępić i lepiej to zlecić przy zakupie?


@Airon1337: Da się pociąć, ale mieć przyzwoitą tarczę. Ja bym poszukał w okolicy firmy robiącej rozkroje płyt i zlecił. Płyta MDF 22 to <600 zł. Z płyty wyjdzie jakieś 45 lameli, cięcie pewnie ok. 350-400 zł, czyli jakieś 8-10 zł/m. Kantówka nie wyjdzie wcale drożej.