Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #citroen #opel #samochody Mirasy miał ktos z was doczynienia z Citroenem C4 II z silnikiem 1.6 Hdi/eHdi 114KM? Po za paroma dobrymi opiniami wynikającymi glownie z niskiego spalania i komfortu jazdy ciężko jest coś więcej dowiedzieć się w internecie zwlasza jeżeli chodzi o dłuższą eksploatację.
Waham się między nim a Astra J z 1.4T 140KM która ma znacznie wiecej opisanych problemow ale wiadomo efekt skali swoje robi.
  • 12
  • Odpowiedz
@Tefes93: Ja miałem C4 I Gran Picasso 2013 rok. 1.6 HDI 114KM, wcześniej Xsara Picasso 1.6HDI 90KM, teść C4 II Grand Picasso 1.6 eHDI.
Łącznie na 3 silnik przejechaliśmy ~800km. Przy 380KM regeneracja turbo, regeneracja wtrysków w międzyczasie.
Poza tym - wymiana oleju co roku, czasem ze smokiem, brak uciążliwych przypadłości.
  • Odpowiedz
@merlinmag: Dopowiem jeszcze odnośnie mocy:
- 114/115KM mają 6 biegów i przy masie Grand Picasso można było jechać w każdych warunkach 150km/h,
- aleeee demon przyśpieszenia to to nie jest,
- wolałbym 2.0 HDI, jeśli konieczny jest diesel.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wuju84 o widzisz to dobrze trafiłem, zapytam tutaj może kiedyś komuś się przyda :D

1.Z którym samochodem jest więcej problemow jeżeli chodzi o usterkowosc (jakieś wycieki, awarie,błędy itp)i generowane koszty?
2.Jak wypada jakosc zabezpieczenia antykorozyjnego w Citroenie, pojawiają się jakieś ogniska na podwoziu?
3. Jak Citroen wypada pod względem sprawnego wyprzedzania, bo niby ma na papierze 2sek wiecej do setki od Astry ale wiadomo inne momenty, silniki itp

4.Jest coś w czym
  • Odpowiedz
@Tefes93:
1. Jeśli chodzi o awaryjność to oba samochody są na raczej podobnym poziomie. Zwróciłbym uwagę jednak na to że astra ma zdecydowanie większe błędy fabryczne. Mam tutaj na myśli skrzynię biegów, którą musiałem remontować przy przebiegu 140k km. Siadają w niej łożyska, dopiero w późniejszych modelach (chyba po 2013 roku) jest poprawiona. Oba samochody miały robione kompletne uszczelnienie silnika bo zaczynały łapać lekkie nieszczelności. Poza tym standardowe eksploatacyjne wymiany, przy
  • Odpowiedz
@Tefes93: miałem C4 II z tym silnikiem, przez 4 lata zrobione trochę ponad 100k km, z usterek to chyba tylko 1 czujnik ABSu do wymiany, tak to tylko eksploatacja, ja byłem mega zadowolony
  • Odpowiedz