Wpis z mikrobloga

@imdejv1: policz energię. Chcesz grać pewnie głośno, to pewnej konkretnej mocy dla samego audio potrzebujesz - powiedzmy te 500W conajmniej. Plus laptop i inne graty do 100W
razy 4h daje ci 2400Wh, czy 2.4kWh energi potrzebnej
12v aku który by taką energię miał (nawet nie licząć strat w przetwornicy z 12v na 230v) musiałby mieć 200Ah
do zrobienia - ale to będzie wielki ciężki aku z ciężarówki.
akumulator + przetwornica


@lenovo99: To pierwsze o czym pomyślałem właśnie :D

a co to za urzadzenie dokladniej


@brakloginuf: Jest to Numark NV2 kontroler. o Głośniki sie nie martwie bo mam taki duży co ma w sobie akumulator.

aku 100ah i przetwornica mała do laptopa to z 500w styknie


@Lord_Hunter: Ile takie coś może kosztować? Żelowy? Chodzi tez o to aby chyba ten prąd był stały a nie przemienny aby
A coś takiego?

https://warsztatowski.com/powerbanki/bank-energii-flashfish-a201-200w-172wh-48000mah.html


@imdejv1: ja ci wyraźnie pisze, że nawet zaokrąglając obliczenia i przyjmując idealny sprzęt (a nie realny) potrzebujesz 2400Wh - a ty wyskakujesz ze sprzętem, który ma napisane wprost (nawet w linku) 172Wh
Widzisz różnicę?

Tylko laptop + didżejka 8-) -

Tego nie pisałeś wcześniej.
Laptop to w porywach 30-50-80W, spokojnie aku samochodywy da radę.
ale co to jest to twoje "diżejka" - czy tylko same pseudogramofony i
Dzięki, to chyba jest spoko pomysł. Po prostu naczytałem się że jak jest prąd przemienny czy coś takiego to może rozłączać...


@imdejv1: owszem prąd jest przemienny i raz ma +324V raz 0V a raz -324V, tylko zasilacze sobie ten prąd prostują i zmieniają na napięcie stałe na którym pracują, więc wahania lub zmiany nie spowodują przerwy.
@imdejv1: ten kontroler chyba jest na 12v, wiec bezposrednio z akumulatora mozesz, a laptop to przetwornica dc-dc za 50zl. Napiecie chyba masz przy zlaczu napisane, a wtyk to zwykly wtyk na ktory mowi sie "dc" czyli 5.5/2.1 z tego co widze po zdjeciach
@bbr555: Strasznie drogie są, w tysiącach liczone conajmniej..


@imdejv1: nie wiem czy jeszcze aktualne, ale tak mi przyszło do łba, kup, zrób imprezę, zostaw opakowanie i poszanuj sprzęt, po imprezie zwróć. Oczywiście jeśli Ci sumienie pozwala. ;-)