Wpis z mikrobloga

@Krupier @yaca_szczecin Nie trzeba było przerabiać obrazka Krupiera nawet, bo on propaguje elektryfikację transportu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widać na nim jak elektrownia poza miastem produkuje energię dla pojazdu elektrycznego. Dzięki temu:

- w mieście jest
  • Odpowiedz
@Krupier z góry powiem, że nie chcę argumentować za albo przeciw dopłatom do elektryków albo zakazom produkcji spalinówek. Sam nie do końca się z tym zgadzam.

Mowię tylko, że technologicznie auta elektryczne mają też spore plusy i nie warto ich dyskredytować. Jeśli technologia pozwoli jeszcze na efektywny recykling baterii to będzie to mega czyste rozwiązanie.

Co do CO2, wiadomo, że dobry nie jest, jednak lepiej produkować CO2 poza miastem niż CO2,
  • Odpowiedz
@virtroy: jasne, że mają swoje plusy. Jako wozidło dookoła komina mogą się całkiem dobrze sprawdzić, ale jechać tym w trasę to trochę żart.

Co do CO2, wiadomo, że dobry nie jest, jednak lepiej produkować CO2 poza miastem niż CO2, tlenki i metale ciężkie w środku miasta.


@virtroy: mhm. A myślisz, że to wszystko z Polic to na Police leci? To sprawdź najczęstszy kierunek wiatru. (
  • Odpowiedz
@Krupier Niemcy w tym temacie nie są akurat dobrym przykładem. Ichniejsza partia "zielonych" wygasza energetykę jądrową na rzecz węglowej, co nie jest logiczne.

Dodatkowo na wałku przepchali w UE gaz jako paliwo ekologiczne, tylko dlatego, ze od tego gazu uzależnili swoją gospodarkę.
  • Odpowiedz
@Krupier:
1. Elektryki służą właśnie do śmigania wokół komina.
2. Tylko debile jadą tym w trasę. Ewentualnie, wcale nie przekupieni ( ͜͡ʖ ͡€), redaktorzy poczytnych pismadeł, by udowodnić jak to elektryki nie sprawdzają się w sytuacji w której wiadomo, że się nie sprawdzają.
4. Współczesne samochody wcale nie są takie czyściutkie. Przykład: diesel-gate.
5. Jak długo sprawne są katalizatory i DPFy? Ktoś to wymienia jak już się zużyją? Ja nie słyszałem.
6. Emisje z elektrowni węglowych są kontrolowane na bieżąco, cały czas. A skala elektrowni pozwala uzyskać warunki w których miażdżąca
  • Odpowiedz