Wpis z mikrobloga

@Lewy91: ja za poprzedni rok, za cały płaciłem tak:

3k za ogrzewanie gazem i CWU
prąd to średnio 150zł miesięcznie, tzn nie przekroczyłem rachunku 300zł za 2 miesiące, suma 1800zł
woda, jestem tylko z rożową, więc jakoś koło 200zł za 2 miesiące płacimy - suma 1200zł
śmieci to coś koło 600zł za rok
podatek to nawet nie 200zł

jak łatwo policzyć, nie całe 7k, za rok, za 100 metrów xD w
@TheDzions: Oczywiście, ale odlicz Sobie od tego składniki jak fundusz remontowy itp. Bo to co sie stanie z budynkiem, czy wokół budynku mam wyrąbane bo mam w tej cenie. Np u mnie na osiedlu trwa obecnie wymiana całej powierzchni dojazdowej, nowe parkingi, gdzie ludzie chodza kostka itp.

Nie ma co mówić dom wyjdzie pod tym względem, ale w zależności od rejonu nie jest tak tragicznie, a ogrzewanie centralne jest absurdalnie drogie.
@TheDzions: no tylko tam sobie policz ilu rzeczy nie wliczasz do tych rachunków, choćby utrzymania zieleni czy monitoringu, przeglądy itp. Jak to policzysz to odejdzie ci parę pozycji jak wynagrodzenie zarządcy czy opłata za windę, ale dojda ci te wspomniane koszty (tylko zrob to sumiennie, policz koszt twojego czasu na np. koszenie trawnika)

O, właśnie dodałeś posta, no to dodaj jeszcze koszt wszystkiego co robisz dookoła domu bo tego nie policzyłeś,
@Lewy91: przy podłogówce to jest ciepło, na tyle że z różową krótkie spodenki i koszulki i jest elegancko.

fundusz remontowy w domu? :D ok, to doliczę do swojego rachunku tą samą ilość co ty masz :) bo niby ma mi się kostka zepsuć jak jeżdżą po niej samochody osobowe? no ale dajmy na to że faktycznie za 10-15 lat coś trzeba będzie zrobić (a patrzę na moich rodziców, którzy wybudowali się
@MaddoxX1911 niski? Lol, ja w Krakowie w centrum miasta, nowe bloki 420 zł czynsz ze wszystkim, ogrzewanie woda itd. Rocznie rozliczenie wychodzi na 0. W drugim mieszkaniu juz dalej od centrum - 400 PLN i tak samo że wszystkim. Mieszkania po 52-55 metrow.