Wpis z mikrobloga

Zdjęcie fragmentu nieba na granicy gwiazdozbiorów Węża i Wagi. Nawet w pozornie pustych rejonach, przestrzeń wypełniona jest rozrzedzonym pyłem międzygwiezdnym oświetlanym przez światło całej galaktyki. W niektórych miejscach zagęszczenie pyłu jest tak duże, że gwiazdy leżące dalej są niewidoczne.
Łączny czas ekspozycji zdjęcia to 12 godzin - jest to mój osobisty rekord. Materiał zbierany podczas dwóch nocy.

#namrabcontent / Instagram <- zapraszam do obserwowania
strona www / wydruki fotek

#astronomia #astrofoto #fotografia #kosmos
Pobierz namrab - Zdjęcie fragmentu nieba na granicy gwiazdozbiorów Węża i Wagi. Nawet w pozor...
źródło: comment_1661003676mvBBTixuWLPT4cy18LHWgT.jpg
  • 14
@namrab: Nikon D810A to z tego co czytam specjalizowany aparat do astrofotografii, ze zwiększoną czułością dla linii h-alfa wodoru. Czy każdą inną nie specjalizowaną lustrzanką, bezlusterkowcem można robić podobne zdjęcia? A wiele aparatów jest chyba konwertowanych do full spectrum do celów astrofotografii.
@daro1: Takie zdjęcia jak powyżej można robić każdym aparatem, fotografowany region nie zawiera emosji wodorowych. Tutaj podobna fotka robiona niemodyfikowanym D810. Oczywiście aparat aparatowi nierówny - niektóre szumią bardziej, niektóre mniej. D810A przebija pod tym względem chłodzone kamery dedykowane do astrofoto.
@namrab: to jeszcze pytanie: czy zdjęcie Twoim Nikonem zrobione za dnia wygląda jakoś... "inaczej"? Masz może jakieś do zaprezentowania? Mam na myśli jakiś zwykły krajobraz czy coś takiego.