Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni gram rekreacyjnie w tenisa 2-3 razy w tygodniu. Kupiłem rakietę z Decathlonu za 170zł bodajże żeby zobaczyć czy złapie zajawkę na tenisa i muszę przyznać ze mi się spodobało :D żona też chciałaby zacząć grać wiec oddałbym jej rakietę a sam kupił nową. I tutaj pojawia się pytanie na co zwracać uwagę przy zakupie? Jestem początkującym graczem wzrost 189cm waga około 86kg. Jestem w stanie wydać kilka stówek ale wiadomo im mniej tym lepiej. W jaka wagę rakiety powinienem celować i jakich parametrów szukać?

#tenis #tenisziemny
  • 4
@Farfoo11: Jednolita konstrukcja (żadnych wstawek w główce rakiety), kompozyt grafitowy lub grafit, waga 280-305g, rozmiar do 103 cali, balans neutralny lub główka. Sztywność 64+, układ strun na początek bez większego znaczenia. Do tego jakaś wierzchnia owijka i dobór wielkości rączki już precyzyjnie pod Twoją dłoń.
@Farfoo11 bardzo istotny w rakiecie jak naciąg, dlatego jak kupujesz porządna ramę to zazwyczaj będzie ona bez naciągu. Jak nie chcesz od razu wydawać 700 zł, to poszukaj jakiejś używanej ramy zgodnie ze wskazówkami powyżej najlepiej firm: yonex, babolat, Wilson, head, i od razu zrób naciąg u kogoś.