Wpis z mikrobloga

Nasz zbrodniarz wojenny Igor Striełkow i ostatnie jego wpisy po serii ukraińskich ataków, które w ostatnich dniach zrobiły się dosyć spektakularne

18.08

Z frontów nie ma dziś doniesień o udanych akcjach ofensywnych naszych wojsk.

Wróg zniszczył rakietami duży skład amunicji w Amrosiwce, a także uderzył w cele w Stachanowie i Pierwomajsku.

Rozpoczął się "zasiew" minami "lepiostek" (miny PFM-1) przygranicznych regionach Federacji Rosyjskiej. Miny wykryto w Biełgorodzkim obwodzie.


3 godziny później

Uderzenie na (rosyjskie) lotnisko Belbek. Pożar i detonacja.


19.08

NIE MYLIŁEM SIĘ W SWOICH PRZEWIDYWANIACH.

Zeleński powiedział, że negocjacje z Rosją będą możliwe dopiero po całkowitym wycofaniu przez Rosję swoich wojsk z terytorium Ukrainy

Po raz kolejny z przyjemnością stwierdzam, że nie pomyliłem się w swoich prognozach i w niekończącej się "wierze w partnerów Kijowa" (drodzy przyjaciele z Zachodu krążą nad ich plecami). Nie pozwolą "spasować" Kremlowi. Przynajmniej nie do czasu, gdy ktoś przyłoży im "nóż" na gardle. Ponieważ mamy poważne problemy z "nożem" (partnerzy z jakiegoś powodu nie boją się "biathlonów czołgowych") partnerzy nie spieszą się z zawarciem kolejnej "deeskalacji".

Ataki na most Krymski i na Belbek przez drony zostały oficjalnie potwierdzone. Tym razem nie doszło do żadnych uszkodzeń. Osobiście jednak uważam, że w obu przypadkach przeciwnik prowadził walkę rozpoznawczą mającą na celu rozpoznanie sił i środków, a także stopnia gotowości naszego systemu obrony powietrznej, aby ocenić celowość zmasowanego uderzenia.


5 godzin później

O KLAUNACH

Od Pana Zeleńskiego (na wszelki wypadek - uważam, że jest wyjątkowym ścierwem (nie drgnęłaby mi noga, żeby ją spod niego wybić)


Striełkow cały czas udowadnia, że jest zbrodniarzem wojennym. Wiadomo

i "szanownych partnerów" - w przeciwieństwie do niektórych - nigdy go nie nazywałem "klaunem") - został nazwany "klaunem". Bo rzeczywiście przez wiele lat był zawodowym komikiem (i w opinii wielu bardzo dobrym w porównaniu z innymi wulgarnymi klaunami).


Ale oto nadchodzi wojna.

Pan Zeleński:

- nie poszedł nigdzie, nie schował się w bunkrze

- ogłosił, uruchomił i przeprowadził powszechną mobilizację

- zapewnił sobie masowe dostawy broni od NATO

- oszukał partnerów z Kremla "deeskalacją" (dostając dużo i nie robiąc nic)

- ogłosił stanowczo i pewnie cele wojny i równie stanowczo nawet warunki negocjacji rozejmowych

A u nas?

I mamy, pod koniec 6 miesiąca wojny (nie wspominając o 8 poprzednich latach), pozłacane koguty nadal grające w biatlony czołgowe i organizują festiwale orkiestr wojskowych ...

Pytanie więc brzmi: "Kto tu jest klaunem?".


#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar #onucowewpisy

W kwestii Arestowicza. Może i mówi z sensem i do tej pory jego przewidywania na poziomie strategicznym powoli zaczynają się sprawdzać to nie czuję potrzeby tłumaczenia. Jest zwyczajnie nudny. A wycie Striełkowa to aż miło poczytać
Pobierz
źródło: comment_1660906589kn1sQntRQ1kXf8CZIfpQ78.jpg
  • 19
Po raz kolejny z przyjemnością stwierdzam, że nie pomyliłem się w swoich prognozach i w niekończącej się "wierze w partnerów Kijowa" (drodzy przyjaciele z Zachodu krążą nad ich plecami). Nie pozwolą "spasować" Kremlowi.


@Aryo: koleś udaje, że nie kuma, że jeśli Rosja nie trzyma rozejmów, jeśli po porozumieniu nt wyzozu zboża ostrzeliwuje jest Odessę, jeśli po poddaniu się Azowstali morduje się bestialsko jeńców to nikt nie będzie wierzył w dobrą wolę
@Nie-mam: Rosjanie stworzyli dosłowne przeciwieństwo dla

Lannisters always pay their debts


Słowo Lanisterów pozwalało zdziałać cuda, jak nie mieli żadnych szans. Tak i tu słowo Rosjan jest warte mniej niż papier, na jakim się podpisują. Wiem, że przykład z książki jest słaby, ale to pierwsze co przychodzi na myśl. Wiara w "słowo honoru" daje korzyści. Na tym opierają się umowy międzynarodowe i bez zaufania jesteś na straconej pozycji w dłuższej perspektywie
@Aryo: Arestowicza tłumaczy na polski pewien jegomość na youtube, wszystkie jego wieczorne wywiady przeprowadzane przez Fejgina są przetłumaczone na żywo.
@Nie-mam: mnie serio zastanawia co Rosja miała w planach, jeśli nie własną izolację, gdy zaczęli spalać dyplomatyczne drogi. Nawet pomijając łamanie postanowień to wystarczy popatrzeć co zrobili z Ławrowa, który przecież był weteranem polityki zagranicznej. Praktycznie z dnia na dzień stał się kolejnym szczekaczem propagandy wewnętrznej, k którym nikt na zachodzie nie chce rozmawiać bo nie ma to sensu - nawet na łamach ONZ walił propagandą, a nie próbował zachować jakieś
skąd on nadaje, że jeszcze nie siedzi w pierdlu za "fakenewsy" o wojnie?


@PanPeno: To zasłużony rzeźnik reżimu (brał udział w prawie każdym konflikcie od początku lat 90' oraz maczał palce w zbrodniach wojennych), który ani razu nie zająknął się o putinie oraz nawołuje do ostrej rozprawy z Ukraińcami, których uważa za wypranych propagandowo rosjan. Witamy w rosyjskim uniwersum. Prawdopodobnie nadaje narracje twardogłowych służb, a na pewno ma jakieś dobre plecy.